İnce Bir Bel İçin 6 Yaz İçeceğiİnce Bir Bel İçin 6 Yaz İçeceği

Tatil geliyor, sıcak hava ve içecekler. Formunuzu koruyarak bel çevrenizi kalınlaşmadan neler içebilirsiniz ?

1- Aromalı su : Su her zaman için en iyi seçimdir. Sade duyu içemeyenler suyu aromalandırabilirler. Soğuk suyun içerisine ekleyeceğiniz limonsuyu hem aromalandırılır hem de zayıf kalmanıza yardımcı olur. Ancak suya tadlandırıcı yada şeker eklemeyin.

2- Karpuz yada Kavun suyu: Biraz şeker de almalısınız ancak doğal şekerler yapay şekerden daha iyidir. Aşırıya kaçmamak şartı ile günde bir bardak karpuz yada kavun suyunu tercih edebilirisiniz. Unutayın meyve sularını içerken dikkat edin. Çünkü her zaman için meyve suyu yiyebileceğinizden daha fazla bir miktarı meyve suyu olarak alabilirsiniz. Örneklersek bir portakal yiyebiliyorsunuz ancak 1 bardak portakal suyunda daha fazla portakal vardır.

3- Taze Meyve Suyu: Karpuz kavun haricinde yine mevsim meyvelerinin sularını içebilirsiniz. Tropikal meyveler yada şeftali su ile seyreltirseniz sağlığınız için daha iyi olacaktır.

4- Yeşil çay: Kışın diyetinizden çıkarmadığınız yeşil çayı yazın yine soğuk olarak tüketebilirsiniz. Kesinlikle şeker atmadan ama limon ve buz ile tatlandırabilirsiniz.

5- Nane çayı: Yaz günlerinde serinletici farklı bir tat olabilir. Nane çayı hazımsızlık, yağ , ve şişkinliği azaltmaya iyi bir yardımcıdır. Şekersiz limon ilavesi ile içebilirsiniz.

6- Sade Maden suyu: Doğal maden suyu olanları tercih etmelisiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir