Stresi Kuru Üzümle YeninStresi Kuru Üzümle Yenin

Kuru üzüm çok değerli bir besin kaynaklarındandır. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller vücudun savunma mekanizmasını güçlendirerek stresi yenmede başarı göstermektedir.

Kuru üzümde, A ve B vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum bakımından zengin olduğu için, vücudun savunma mekanizmasının güçlenmesine büyük katkı yapmaktadır.

Daha dirençli bir bünyeye sahip olun.

Uzmanlar kuru üzüm günümüz hastalıklarına çare olduğunu ve üzüm tüketerek hastalıklarla mücadelede daha dirençli bir bünyeye sahip olunacağını vurguluyorlar.

Kuru Üzümün Faydaları:

İnsan vücudunda kansere neden olabilecek zararlı maddelere karşı koruyucu özellik taşımaktadır. Üzümde bol miktarda bulunan ve güçlü bir antioksidan madde olan ‘Rezveratrol’, insan bünyesinde kanser hücrelerinin gelişimini sınırlandırıcı etki yapmaktadır.

Ayrıca,’Rezveratrol’, insanlarda aşırı soğuk havalara karşı direnç sağlamakta ve bünyeye giren virüs ve mantarlarla savaşarak bünyeyi bu tür zararlılara karşı korumaktadır.

Kuru üzüm, başta kanın temizlenmesi, kalbin güçlendirilmesi ve dolayısıyla kalp-damar hastalıklarına karşı direncin artmasına da yardımcı olmaktadır.

Kuru üzüm gastrit ve benzeri mide rahatsızlıklarına karşı mideyi kuvvetlendiricidir.

Kuru üzüm tüketmek için önemli nedenlerden biri de ileri yaşlarda,karşılaşılacak Alzheimer’a karşı koruyucu olmasıdır.

Kuru üzüm, unutkanlığı önlüyor ve alzheimer gibi hastalıklara karşı da iyi geliyor.

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte kuru üzüm yemek akıllıca olur. Çünkü, kuru üzüm mevsimler arası geçiş dönemlerinde yoğunlaşan gribal enfeksiyonlara karşı da bağışıklık sistemini önemli derecede güçlendirmektedir.

Kuru üzüm lifli maddeler içeriğinden bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasında etkili olmaktadır.

Nefes darlığına ve boşaltım yoluyla ilgili iltihaplara karşı iyi gelmektedir.

Yorgunluğu ve ağız kokularını giderici özelliğe sahiptir.

Stresi kuru üzümle yenin.

Günümüzde herkesin yaşadığı başlıca sıkıntı ise, stres…

Kuru üzüm, tüm vücut hücrelerinde olduğu gibi insan beynindeki hücrelerin enerji kaynağıdır. İnsanın ruhsal gücünü doğrudan etkileyen bazı bileşiklerin salgılanmasına da yardımcı olan kuru üzüm ile stresi yenebilirsiniz.
Bir avuç kuru üzüm stres kaynaklı çeşitli zorlukların üstesinden gelmek için önemli etkiye sahiptir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir