İlişkilerinizde İletişim Sorununu Aşmanın 4 Yoluİlişkilerinizde İletişim Sorununu Aşmanın 4 Yolu - www.viphanimlar.com

İlişkilerinizde iletişim sorunu hissediyor musunuz ? Eğer ilişkilerinizdeki iletişim sorunları ile başa çıkmak istiyorsanız bu yazımızda ilişkilerdeki iletişim sorunlarına değineceğiz.

İlişkilerinizde dikkat etmeniz gereken 4 önemli tavsiye:

1- İletişim bir ilişkide en büyük anlaşmadır. Karşı taraf ile iletişimi iyi kurmalısınız. İyi bir iletişim bir ilişkiyi çok uzun süreler götürür.

İletişimi nasıl kuracaksınız? Tek bir ipucu var aslında… DÜRÜST olun. Ve dürüst olduğunuzu hissettirin. Bunu eşinize sevgi sözcükleri ile paylaşabilirsiniz. Ve bu sözleri sarf etmekten utanmayın. En basitinden Özledim... Özlediğinizi ona dürüstçe söyleyin. Gerçek ve dürüst aşk sözleri bir ilişkide en önemli samimiyettir.

2- Karşınızdakinden sürekli bir şeyler beklemeyin. Bir ilişkide sürekli alan olmak bencilliktir. Bencil olmayın.

Sağlıklı bir ilişkide eşit davranın. İlişki bir savaş değildir. Alan ve veren ilişkisini dengelemeye çalışın. Bir kavgada sürekli alttan alan taraf hep karşı taraf olmasın. Eğer bu şekilde olursa dengeler değişebilir.

3- Eğer ilişkiniz hep kaliteli olsun istiyorsanız ilişkinizi zaman ayırmalısınız. Bazen sizin sığdıramadığınız zamanlara eşinizin daha fazla beklentileri olabilir. Mekansal ve olarak eşinize ayıracağınız zamanlar daha kaliteli bir iletişim kuracağınız anlamına gelir.
Çok fazla para harcamaya gerek duymadan misal bir hafta sonunu bir yürüyüş ile bile güzel bir vakit ayırmış olursunuz. Sadece zamanın onun olduğunu ona hissettirin…

4- İlişkilerinizde MÜKEMMELLİK beklemeyin.Her ilişkide mutlaka pürüzler vardır. Ve MÜKEMMEL bir ilişkiyi daha henüz hiç kimse bulmuş değil.
Mükemmel bir ilişkinin hayalini kurmayı bırakın. Gerçekçi olun ve bir ilişkiyi kusurlarıyla, eksikleriyle nasıl tamamlayacağınızı düşünün. Kusurları kabullenme ve eksikleri görmezden gelme daha mutlu bir ilişki kurmanın ilk anahtarıdır.

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Kural

Çiftler Arası En Çok Çıkan Tartışma Nedenleri

Partnerinize Sinirli İken Bu 13 Söze Dikkat!

2 Yorum

  1. Leyla 17 Aralık 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 17 Aralık 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir