İlişkileriniz de İletişim Sorununu Aşmanın 4 Yoluİlişkileriniz de İletişim Sorununu Aşmanın 4 Yolu

İlişkilerinizde iletişim sorunu hissediyor musunuz ? Eğer ilişkilerinizdeki iletişim sorunları ile başa çıkmak istiyorsanız bu yazımızda ilişkilerde ki iletişim sorunlarına değineceğiz.

İlişkilerinizde dikkat etmeniz gereken 4 önemli tavsiye:

1- İletişim bir ilişkide en büyük anlaşmadır. Karşı taraf ile iletişimi iyi kurmalısınız. İyi bir iletişim bir ilişkiyi çok uzun süreler götürür. İletişimi nasıl kuracaksınız ? Tek bir ipucu var aslında… DÜRÜST olun. Ve dürüst olduğunuzu hissettirin. Bunu eşinize sevgi sözcükleri ile paylaşabilirsiniz. Ve bu sözleri sar eftmekten utanmayın. En basitinden Özledim...Özlediğinizi ona dürüstçe söyleyin. Gerçek ve dürüst aşk sözleri bir ilişkide en önemli samimiyettir.

2- Karşınızdakinden sürekli bir şeyler beklemeyin. Bir ilişkide sürekli alan olmak bencilliktir. Bencil olmayın. Sağlıklı bir ilişkide eşit davranın. İlişki bir savaş değildir. Alan ve veren ilişkisini dengelemeye çalışın. Bir kavgada sürekli alttan alan taraf hep karşı taraf olmasın. Eğer bu şekilde olursa dengeler değişebilir.

3- Eğer ilişkiniz hep kaliteli olsun istiyorsanız ilişkinizi zaman ayırmalısınız. Bazen sizin sığdıramadığınız zamanlara eşinizin daha fazla beklentileri olabilir. Mekansal ve olarak eşinize ayıracağınız zamanlar daha kaliteli bir iletişim kuracağınız anlamına gelir. Çok fazla para harcamaya gerek duymadan misal bir hafta sonunu bir yürüyüş ile bile güzel bir vakit ayırmış olursunuz. Sadece zamanın onun olduğunu ona hissettirin…

4- İlişkilerinizde MÜKEMMELLİK beklemeyin. Her ilişkide mutlaka pürüzler vardır. Ve MÜKEMMEL bir ilişkiyi daha henüz hiç kimse bulmuş değil. Mükemmel bir ilişkinin hayalini kurmayı bırakın. Gerçekçi olun ve bir ilişkiyi kusurlarıyla, eksikleriyle nasıl tamamlayacağınızı düşünün. Kusurları kabullenme ve eksikleri görmezden gelme daha mutlu bir ilişki kurmanın ilk anahtarıdır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir