Ferah Ve Büyük Bir Salon İçin İpuçlarıFerah Ve Büyük Bir Salon İçin İpuçları - www.viphanimlar.com

Salonunuzu daha geniş göstermek elinizde. Daha geniş ve ferah bir salon için neler yapmalısınız ?

Salonunuzun yerleşimi ile daha ferah bir salon elde edebilirsiniz.

Daha Ferah ve Büyük Bir Salon İçin Püf Noktalarını sizler ile paylaşıyoruz…

Her kadın büyük ve ferah görünümlü bir salona sahip olmak ister. Kimimiz bu konuda şanslı olsak da kimimiz istediğimizden daha küçük salonlara sahibiz. İyi bir planlama ve birkaç küçük düzenleme ile küçük alanları olduğundan daha ferah göstermenin mümkün.

Açık Renkler Kullanın

Açık pastel tonlara evinizde ağırlık vermeniz klasik ama oldukça etkili bir yöntem. Gerek mobilyalarda gerekse duvarlarda açık tonlar kullanmak, ışığı odanın her alanına yansıtacağından daha ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Aynaların Gücünden Faydalanın

Konu ışığı yansıtmaktan açılmışken, odanıza büyük bir ayna yerleştirmeniz katacağı derinliğin yanı sıra gün ışığını yansıtarak daha iç açıcı bir hava yaratacaktır. Bu nedenle salonunuzda aynalara yer vermekten çekinmeyin.

Daha Ferah ve Büyük Bir Salon - www.viphanimlar.com

 

Gereksiz Eşyalar Çöpe!

Odada bulunan gereksiz eşyalar hem gözleri hem de ruhu yorar. Bu sebeple fazla eşyalardan kurtulmanız yaşam alanınızı genişletmekle kalmayacak, mekanlarınızı daha şık ve düzenli görünmesini sağlayacaktır. Sehpa, vitrin ve çok sayıda raf gibi yer kazanmanıza yardımcı olacak objeler de işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Doğru Aydınlatma ile Fark Yaratın

Bir odanın genel görünümünü etkileyen en önemli faktörlerden biri olan aydınlatmalar, doğru kullanıldığı takdirde tüm salonun havasını değiştirebildiği gibi yanlış kullanımda boğuk ve kasvetli bir görünüm yaratabilir. Eğer amacınız odanızı olduğundan daha geniş göstermekse, uzun ve detaylı avizelerden kaçınmalısınız. Onun yerine spot ışıklar, lambaderler ve abajurlar kullanmanız daha aydınlık ve ferah bir atmosfer oluşturacaktır.

Bebek Odası Tasarımları

Balkon Dekorasyonları

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir