Saçların Hızlı Uzaması İçin Doğal MaskelerSaçların Hızlı Uzaması İçin Doğal Maskeler

Saçlarınız uzamasını istiyorsunuz bir türlü uzamıyor ve kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız işte sizlere doğal saç uzatan maske önerileri…

Bayanların çoğunluğu uzun saçı sever. Uzun saçın bakımı zor olduğu için saçlar yıpranır ve kestirmek zorunda kalınır. Saç bakımı ile ilgili konularımıza yazımızın sonundaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için kimyasal bir çok ürün vardır. Ama bazı kişilere kimyasal ürünler alerji yapabilir. Evinizde doğal yağlar ile  hazırlayıp saçlarınıza uygulayabileceğiniz maske tariflerini sizler için araştırdık.

Tavsiye: Kullanacağınız yağlar doğal olmasına dikkat edin. Gerekli olan malzemeleri eczane ve aktarlardan temin edebilirsiniz. Maske yapımında mutlaka temiz ve cam bir kavanoz kullanın. 

Saçların Hızlı Ve Sağlıklı Uzaması İçin Doğal Maskeler

Maske 1

Malzemeler:

Badem yağı, hint yağı, buğday yağı, sarımsak yağı, yılan yağı, B vitamini

Yağlardan eşit miktarda kavanozun içine ilave edin. B vitamini ampülünü de yağların içerisine ilave edin. Bütün malzemeyi plastik bir kaşıkla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tüm saçınıza uygulayın. Bu formülü saçlarınıza haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Maske 2

Isırganotu

Saçları uzatan bir diğer doğal yöntem ise; taze ısırgan otunu demleyip, banyodan önce tüm saça uygulamak. Isırgan otu suyunu saçınızda 15-20 dakika bekletmeniz kafi. Isırgan otlu bu maske sayesinde saçlarınızdaki farkı kısa zaman içinde hissedeceksiniz.

Maske 3

Malzemeler:

Susam Yağı, Badem Yağı, Yılan Yağı, Hint Yağı

Cam kavanoza bütün yağlardan eşit miktarda ekleyin. Biraz karıştırdıktan sonra özelikle saç diplerinize masaj yaparak saçlarına bütün yağı yedirin. Saçlarınızı streç film ile sarın, aşağı yukarı 45 dakika bekledikten sonra saçınızı ılık su ile yıkayın.

Maske 4

Zeytinyağı

2 yemek kaşığı kadar zeytinyağını bir cezveye koyup ısıtın. Biraz ısıttıktan sonra zeytinyağını saç diplerinize yedirerek masaj yapın. Bir havluyu hafif nemlendirin ve havluyla saçlarınızı sarın. Bu şekilde yarım saat beklemeniz yeterli. Saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Saçları Doğal Yollar İle Uzatın Ve Hacim Kazandırın
Shea Yağı İle Saç Bakımı
Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saça Zarar Veren Hatalar

2 Yorum

  1. Nezihe Dağlı 3 Temmuz 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 3 Temmuz 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir