Fark Etmeden Kilo Vermek İçin ÖnerilerFark Etmeden Kilo Vermek İçin Öneriler

Fark etmeden kilo vermek istemez misiniz? Sizi boğan ve yoran diyetlerden sonra, fark etmeden kilo vermenin keyfini yaşayın.

İşte fark etmeden kilo vermenizi sağlayacak öneriler…

– Heyecanlı bir bilgisayar oyunu oynayın. Aklınızın yemekten uzaklaşacağı ve sizi farklı bir dünyaya götürecek olan ve elbette iki elinizin de meşgul olmasını sağlayan oyunlar, yemenizi engelleyecektir.

– Seçim yaparken iyi düşünün. Eğer canınız bir şeyler istediğinde hemen aklınıza çikolata veya kalorili yiyecekler geliyorsa, önce büyük bir bardak su için, ardından güzel bir kahve veya bitki çayı içmeyi deneyin.

– Hala isteğiniz azalmadıysa, en sağlıklı olan atıştırmalığı tercih edin. Hatta elma gibi sağlıklı besinleri, en kolay ulaşabileceğiniz göz önünde bir yerde bulundurun.

– Yapılan araştırmalara göre, canınız bir şey yemek istediğinde elinizin altında ulaşabileceğiniz yerde duran yiyeceklerle bu duygunuzu tatmin edebiliyorsunuz. Bu yüzden hemen yakınınızda sağlıklı besinler bulundurun.

– Uyku düzeni kilo almanızda oldukça etkilidir. 7 sat en ideal uyku zamanıdır. 5 saat az gelir, 9 saat fazla ve kilo almanıza neden olur.

– Kilo vermek istiyorsanız, her gün aynı saatlerde uyuyup uyanmaya ve 7 saat uyumaya özen gösterin. Elbette gece uykuda olmanız gereken saatlerde mutlaka ışıksız bir ortamda uyuyor olmalısınız.

– Eğer içeceklerinize şeker atma alışkanlığından vazgeçerseniz, farkında olmadan ciddi bir kalori kaybı yaşarsınız. Şekerli içmek yerine, soğuk çay, sütlü latte, aromalı kahve içmeyi tercih edin.

– Ayakta yemek alışkanlığı, bir köşede aceleyle yeme alışkanlığı, bunlardan vazgeçin. Hangi öğün olursa olsun, masaya oturun ve sakince yemeğinizi yiyerek tadını çıkarın.

– Salatadan vazgeçmeyin. Sizi her zaman az kaloriyle tok tutacak olan bu alternatif, farkında olmadan az yemenizi ve dolayısıyla kilo vermenizi sağlar.

– Vücudunuza oldukça zarar veren bir etken olan stres, sağlığınız için zararlı olmasının yanı sıra göbek bölgesinde yağ biriktirmenize de neden olur. Kilo vermek istiyorsanız, stresten uzak durun.

– Diyet içecekleri unutun. Diyet içecekler sizde daha fazla yağlanma olmasına neden oluyor.

– Her dönemin tek doğrusu var ki, su insan sağlığı için en gerekli olandır. Bu yüzden mutlaka su için.

– Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı asla atlamayın. Kalsiyum alabileceğiniz öğünleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin yoğurt, peynir ve süt içerikli bir kahvaltıyı tercih edin.

– Ne kadar çiğ beslenirseniz, o kadar sağlıklı besleniyorsunuz demektir. Çiğ sebze ve meyveleri hayatınıza dahil edin.

– Sosları hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Hiç farkında olmadan büyük miktarda kalori alıyorsunuz. Yoğurt gibi sağlıklı soslar kullanın ve onların da miktarını ayarlayın.

– Artık her yerde karşımıza çıkan yoğurt büfeleri sizi aldatmasın. Dışarıda makinelerde dondurma tadında hazırlanmış yoğurtlar oldukça yüksek kalorilidir. Bir de içine meyve ilave edince, bir pasta kadar kaloriyi almış olursunuz. Yediklerinizin içeriğini iyi araştırın.

– Bir davete gittiğinizde sofrada bulunan her şeyi yememelisiniz. Bir kadeh şarap içtiyseniz, tatlı yememeyi, pilav veya makarnadan bir kaşık aldıysanız, ekmek yememeyi seçmelisiniz.

– Eğer yemeklerinizi baharatlarla lezzetlendirmeyi alışkanlık haline getirebilirseniz, hem daha az tuz kullanırsınız, hem vücudunuzun daha hızlı çalışmasını sağlarsınız.

– Her lokmayı çok iyi çiğnemeyi alışkanlık haline getirirseniz, hem yedikleriniz öğütüldüğü için sindirim sorunlarını engellersiniz, hem doyduğunuz için az yemiş olursunuz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir