Meyve Suyu İle Yüz Maskesi – DIYMeyve Suyu İle Yüz Maskesi – DIY

Nemlendirici ve cilde parlaklık verici meyve sulu cilt maskesi….

 

Meyve sulu nemlendirici maskemiz de 6 meyve kullanacağız ve yoğurt ile kıvam verip, bitkisel yağlar ile etkisini artıracağız. 

İlk önce kullanacağımız maskedeki meyvelerin faydalarından bahsetmek isteriz.

Havuç, hücrelerdeki dejenerasyonunu önler. İçeriğindeki C vitamini, cilde elastikiyet verir. Çok nadir bulunan turuncu sebzeler arasında olan havuçta da doğal kolajen vardır.

Salatalığın içeriğindeki yüksek orandaki su toksinlerden arındırır. Salatalık topikal olarak uygulandığında sakinleştirici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. İltihaplı yanmış ciltler için yararlıdır. Salatalık topikal olarak uygulandığında kırışıklıklar ve selülitleri önlemek mümkündür.

Maydanozdaki A ve C vitamini çok yüksek olduğu için açık gözenekler için faydalıdır. İçeriğindeki K vitamini ise yaraları iyileştirmeye yardımcı olur ve cilt elastikiyetini ve yumuşaklığını geliştirir

Pancar cilt temizliği için oldukça güçlüdür. Toksinleri dışarı atması ile bilinen pancarda demir, potasyum, bakır, C vitamini, niasin, çinko ve manganez yüksek oranda bulunur.

Elmanın cildiniz için olan faydaları- cildi canlanmasında ve korumasında doğal olarak yardımcıdır.

Zencefil kökü akne ve diğer iltihaplı cilt tahrişleri tedavi için idealdir, aslında inflamasyon için bir özgüdür. Zencefil cildinizin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için yardımcı olur aynı zamanda magnezyum, manganez ve B6 vitamini yüksektir.

Maskenin Yapılışı:

Maskenin Yapılışı:

Meyve suyu yapmak için bir meyve sıkacağı veya blender kullanın. Daha sonra bir elek süzün.
Meyve sulu maskeye kıvam vermek sade yoğurt kullanıyoruz. Ve içine zeytin yağı, avokado veya ceviz yağı karıştırıyoruz. Nemlendirici maskemiz hazır…

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir