İştah Açan Ve İştah Kesen Kokularİştah Açan Ve İştah Kesen Kokular

Bazı kokular iştah açıyor bazı kokularda iştah kesiyor, bazı kokular ise mutluluk verir. Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre bazı kokuların iştahı tetiklediği, bazı kokuların iştahı kestiği ve tokluk hissi verdiği uzun zaman önce kanıtlandı.

Diyet yaparken kokulara dikkat etmelisiniz! İştah açan ve tokluk hissi veren kokular neler?

İştah açan kokular :

Yapılan araştırmalara göre vanilya,kakao, tarçın, portakal, bergamot kokuları iştahı tetikliyor. Diyetteyseniz ve bu kokularla iç içe yaşıyorsanız, kilo vermeniz mümkün değil. Bergamotlu çay, vanilyalı parfüm ve bunun gibi alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Vanilya, tarçın, kakao, portakal ve bergamot kokuları iştah merkezini hareketlendirdiği için kişiyi yemek yemeye teşvik ediyor ve haliyle bu durum da diyeti zorlaştırıyor. O yüzden beslenmenize dikkat ettiğiniz bir dönemdeyseniz, kullandığınız parfümden yediğiniz içtiğiniz gıdalara kadar her şeyi tekrar gözden geçirmelisiniz.

İştahı kesen kokular:

İştah merkezini sakinleştiren ve tokluk hissi yaratan kokuların başında yeşil elma, muz, nane ve zerdeçal geliyor. Bu kokular yemek yeme hissini minimuma indiriyor ve diyetinizi kolaylaştırıyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir