Kayak Severlerin Mekanı : Ergan DağıKayak Severlerin Mekanı : Ergan Dağı

Kış sezonu başladı kayak severler ise ilk fırsatta tatil mekanları olarak kayak sporu yapabilecek tatil yerlerini seçecekler.

Kayak Severlerin Mekanı : Ergan Dağı

Kayak sporu için alternatif gezi mekanları Erzincan-Ergan Dağı.

Kayak Severlerin Mekanı : Ergan Dağı

Ergan Dağı 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile Kış Turizm Merkezi ilan edildi. Türkiye’nin en büyük ve en önemli kayak merkezleri konumunda olan Ergan dağı Erzincan’ın şehrin 15 km. güneyinde 3300 m. zirveye sahip Mercan (Munzur) dağ sırasında yer almaktadır. Erzincan’ın güneyindeki Munzur Dağları’nın eteğinde bulunan 2 bin 970 metre yüksekliğindedir. 2012 yılında Uluslararası Dağ Kayağı 1. Ayak yarışmasına ev sahipliği yaptı. 

Ergan Dağı  yılın ortalama 180 günü karla örtülü oluyor. Aralık-Mayıs arası ise kayak etkinlikleri için en uygun zamanı. Normal kış koşullarında 2-3 metre kar yağışı almaktadır. Mevsim boyunca “toz kar” üzerinde kayak yapılmaktadır.

Aralık ve Mayıs ayını kaçırmadan kayak severlerin gitmelerini tavsiye edebileceğimiz mekanlar arasında.

Kayak Severlerin Mekanı : Ergan Dağı

Peki kayaktan başka neler yapılır ?

Kayak haricinde eğlenceli aktiviteler de bulunabilirsiniz. Kafelerde sıcak bir kahvenizi yudumlayıp sıcak ortamda dışarıyı izleyebilir ve ya Telesiyejlerle zirveye çıkabilirsiniz…Adrenalin tutkunları rafting yapabilir, kayak, kano ve yamaç paraşütü gibi doğa sporlarını da yapmanız mümkün.

Karda mangal keyfi yaparak güzel bir tatil geçirmenizi mümkün kılan Ergan Dağı’nda karın ve tatilin keyfine varacaksınız…

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir