Serenay Sarıkaya İle Özel RöportajSerenay Sarıkaya İle Özel Röportaj

Star Tv’nin severek izlenen gençlik dizisi Medcezir’in güzel oyuncusu Serenay Sarıkaya’ dan ilginç açıklamalar….

Ekranların sevilen dizisi “Medcezir”in Mira’sı Serenay Sarıkaya, Marie Claire dergisinin mayıs sayısı için objektif karşısına geçti. Sarıkaya, çekimin ardından dergiye verdiği röportajda hakkında bilinmeyenleri anlattı.

İstanbul’un o mis gibi deniz kokan sabahlarından biri… Mahizer ve Serkan’ın Rumelihisarı’ndaki üç katlı evlerindeyiz. Seranay’la tanışmak için yanına gittiğimde elimi sımsıkı tutarak gülümsüyor. Çaylarımızı alıp küçük bahçeye geçiyoruz. Rol aldığı “Medcezir” dizisiyle açıyorum sohbeti, o da şöyle devam ediyor: “Medcezir, kendimi en iyi hissettiğim projelerden biri. Çünkü hem kendi yaş dilimimde birini oynuyorum, hem Mira çok tatlı bir karakter hem de dizi çok güzel bir başarı elde etti.”

Peki ya Mira?.. “Herkes onu çok sevdi, en çok da ben sevdim. Mira çok gerçek bir kız, dünya iyisi ya da masum bir melek değil, tam da hayatın ortasından bir kız.
O kadar gerçek ki sevgilisini kıskanıyor, onu başkasıyla paylaşmak istemiyor. Hayatında ilk defa ona ait olduğunu düşündüğü bir aşk var. Ona sahip çıkmak istiyor. Aşka bir çocuk gibi yaklaşmak istiyor. Bunlar çok tatlı geliyor bana ama ben Mira gibi biri değilim. O daha fevri, çünkü kendini kontrol etmeyi bilmiyor, ilk defa böyle bir sınavdan geçiyor. Dolayısıyla bunun paniğini yaşıyor, nasıl davranacağını bilmiyor. Ben ilişkilerimde daha durağanımdır, durgunumdur, gözlemlemeyi severim. Olayların üzerinden zaman geçmesini severim. Ani tepkiler vermem” diyor. Bu noktada karakteri canlandırırken kendine dair neler keşfettiğini de soruyorum. “Mira ısrarcı bir kız. Bir doğru bildiği var ve buna tüm temiz kalbiyle inanıyor. Bunu da insanlara göstermeye çalışıyor, sessiz çığlıklar atıyor aslında. Duygularını dışa vurumu çok güzel. Bense biraz bunları kapatmaya, saklamaya çalışan biriyim. Mira sayesinde duygularımı biraz daha dışa vurabileceğimi anladım” diyor.

“HEDEFİM ANNEM VE BABAMI RAHAT ETTİRMEKTİ”

Ankaralı olan ancak gençliğinin ilk yıllarını Antalya’da geçirmiş olan Serenay, Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuş. Üniversite için hep yurtdışına gitmeyi hayal eden Sarıkaya çocukluk hayallerinden bahsetti;“Çocukken oyunculuğa dair bir hayalim yoktu ama modellik ya da görselliğe hitap eden bir iş yapmayı istiyordum. Oyunculuk tesadüfi oldu benim için.”
Serenay, sözlerine şöyle devam ediyor: “Zor bir sektörün içinde, bu kadar küçük yaşta mücadele etmek belki bu durumun tek dezavantajı olabilir ama mücadele hiçbir zaman beni yıldırmadı. Evet yordu, düşündürdü ama hiç vazgeçirmedi. Şimdi de bunun meyvelerini aldığımı düşünüyorum.”
Peki ileriye yönelik planları neler? “Şimdiye kadar en çok hayal ettiğim annemi ve babamı rahat ettirebilmekti. Onun da temellerini atıyorum. Öyle büyük hayallerim ise yok.”

Serenay Sarıkaya 25 soruda hayatını anlattı..

Sayfa: 1 2 3


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir