Ev Yapımı Nemlendirici Exfoliant MaskeEv Yapımı Nemlendirici Exfoliant Maske

Cildinizin pul pul görünümü ortadan kaldıracak ev yapımı Exfoliant maske.

Ev yapımı maskenin içinde kolayca temin edebileceğiniz 4 maddeden oluşuyor. Ve sonucunda yumuşacık esnek bir cilt sizi bekliyor.

Malzemeler

¼ avokado (Çatalla ezilmiş)
1 dilim Limon suyu
½ çorba kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı Bal

Avokado cildinizi nemlendirirken, limon temizler ve parlaklık sağlar. Karışıma eklediğimiz bal ise tam bir anti-inflamatuardır, mikropları öldürmek için doğal tercihimiz olmalıdır. Zeytin yağı ise cildi temizler ve cildinizi besler.

Yapılışı:

Avokadoyu ezin, limonun suyunu sıkın ve bir çatal yardımı ile kasenin içinde tüm malzemeleri karıştırın. Cildinize uygulamaya geçmeden önce bir ıslak havlu alın ve 2-3 dakika boyunca yüzünü üzerinde tutun. Bu işlem gözenekleri açacaktır.

Uygulanışı :

Maskeyi cildinize uygulamanın en güzel yolu parmaklarınız olacaktır. Maskeyi yüzünüze tatbik ederken akabilceği için bir yastık üzerine uzanmanız ve kıyafetinizi uygun seçmeniz gerekecektir. Cildinize maskeyi uyguladıkltan sonra 10-15 dakika bekletin. Sonra ılık su ile iyice durulayın. Ve Cilt tipinize uygun serum ve nemlendirici kullanın. Haftada iki kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Sağlıkla ve güzellikle kalın…

 

⇒⇒Yüz Maskesi İçin Mutfaktan 7 Besin⇐⇐

 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir