Hızlı Kilo Vermek İçin Kahvaltı ÖnerileriHızlı Kilo Vermek İçin Kahvaltı Önerileri

Kahvaltıyı doğru yaparsanız kilo vermeniz mümkün. Bilim adamları yaptıkları araştırmalarda hızlı kilo vermede etkili olan zayıflatıcı kahvaltı önerilerini açıkladı…

Fazla kilolardan kurtulmaya çalışırken sabah öğünlerine ağırlık vermek yapılacak en akıllıca şey! Sağlam bir kahvaltı gün içinde midenizin kazınmasını, kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenizi önler ve bu nedenle diyet yapanlar için kahvaltının ne şekilde yapıldığı önemli. Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, sabah öğünlerinize özen göstermelisiniz. Bilimin kanıtladığı , sıfır hatalı ve son derece lezzetli bu kahvaltı taktikleriyle hedeflerinize kısa zamanda ulaşın!

Büyük taneli kahvaltılık gevrekleri tercih edin! 

Tahıl gevreklerinin ebatları kahvaltınız için önemli. Penn State Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, araştırmacılar tahıl gevreklerini incelemek için büyüklü küçüklü 4 farklı boyutta inceleme yapıyor.

Çünkü gevrekler ufalanarak daha küçük parçalı hale getirildiğinde daha yoğun bir içeriğe sahip oluyor. Tahıl gevrekleri kaselere boşaltıldığında ise içerdikleri kaloriler daha az zannediliyor.

Bu bilgiye göre, kahvaltılık gevrek seçimlerimizde büyük taneli tahıl gevreklerini tercih etmeliyiz ve böylece hiçbir değişiklik fark etmeden daha az kalori tüketmeye başlayacağız.

Yulaf kepeği tüketin

Yulaf kepeğinin kahvaltıda yenecek en lezzetli yiyeceklerden biri olmadığını itiraf etmeliyiz fakat bu besin maddesi kahvaltıda tüketeceğiniz en akıllıca şey!
Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre yulaf kepeğinin içindeki lifler daha uzun süre tok kalmanızı sağlıyor.
Yulaf kepeğinin içerdiği yoğun lifler, gün boyunca açlık ve tatlı krizleri geçirmenizi önlerken midenizin kazınmasını da engelliyor.

Sayfa: 1 2 3


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir