Hızlı Kilo Vermek İçin Kahvaltı ÖnerileriKahvaltıyı doğru yaparsanız kilo vermeniz mümkün. Bilim adamları yaptıkları araştırmalarda hızlı kilo vermede etkili olan zayıflatıcı kahvaltı önerilerini açıkladı…

Fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız kahvaltı sağlıklı bir alışkanlıktır.

Sağlam bir kahvaltı gün içinde midenizin kazınmasını, kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenizi önler ve bu nedenle kahvaltı yapan bireyler tipik olarak vitaminler ve lif gibi önemli besinlerden daha fazlasını elde ederler.

Kilo Vermeyi Hızlandıran Kahvaltılıklar Nelerdir? Kahvaltıda Hangi Besinler Tüketilmeli?

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, kahvaltınıza  özen göstermelisiniz. Bilimin kanıtladığı ve son derece lezzetli kahvaltı taktikleriyle hedeflerinize kısa zamanda ulaşın!

Sağlıklı kilo vermek için en iyi kahvaltılık gıdalar:

Tahıl Gevrekleri

Tam tahıl gevrekleri, kilo vermek isteyen bireyler için iyi bir kahvaltı seçeneğidir. Mısır gevreği, en bilinen kahvaltılık gevrekleridir ve tercihinize göre tabağınızı sıcak veya soğuk süt ile yiyebilirsiniz.

Ancak, şekerden kaçının ve yaban mersini, çilek veya hatta kuru üzüm gibi meyveleri seçerek doğal şeker ekleyin. Tahıllar, sindirim sağlığınızı da iyileştiren zengin lif içeriğinden dolayı kendinizi daha uzun süre hissetmenizi sağlar.

Meyveleri kaselerinize karıştırarak lif içeriğini yükseltebilirsiniz. Ayrıca yemeğin yağ kaybı özelliklerini arttırmak için üstüne biraz bal ekleyebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi kilo verme planınızda size yardımcı olabilir. İlk olarak, lifle yüklüdür ve sizi daha dolgun hissetmenizi sağlar. İkincisi, yeni bir çalışmada, kepek gevreği veya yulaf ezmesi de dahil olmak üzere “yavaş salınımlı” karbonhidratlar kullanılarak yapılan bir kahvaltının, egzersizden 3 saat önce, daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olabileceğini bildirdi.

“Yavaş salınan” karbonhidratların tüketilmesi, beyaz ekmek gibi rafine karbonhidratların tüketilmesine kıyasla kan şekerini arttırmaz. Ayrıca, insülin seviyeleri de yüksek değildir. Bunun nedeni, insülinin vücudunuzu yağ depolamak için işaret etmede bir rol oynaması ve daha düşük kan şekeri seviyelerine sahip olmanız yağ yakmanıza yardımcı olabilir.

Haşlanmış Yumurta

Yumurtalar, sağlıklı yağlar ve protein açısından zengindir. Daha iyi bir enerji ve beslenme için, vücudunuzun yağ ihtiyacını karşıladığı için sarısını çıkarmayın.

Haşlanmış veya sert haşlanmış yumurtalar, tok tuttukları ve sağlıklı oldukları için en iyi kahvaltılıktır.

Yeni bir araştırmaya göre sabahları 2 adet yumurta tüketmek , kilo verme konusunda ekmek yememekten daha etkili.
Bu düşünceye göre yüksek miktarda protein sizi tok tutarken, yumurtaların içerdiği kolin adlı bir besin maddesi de sinir sisteminizin işleyişine ve kardiyo vasküler sisteminize oldukça faydalı.

Diyet ve kilo verme ile ilgili yazılarımız…

Kilo Vermeye Yardımcı 7 Sağlıklı Besin

Yağ Yakıcı 10 Süper Gıda

Diyetsiz Ve Sporsuz Zayıflamanın 10 Kolay Yolu

Egzersiz Yapmadan Önce Yenmemesi Gereken Yiyecekler

Kilo Vermek İçin Yürüyüş Faydalı Mı?

Beden Aklını Kullanarak Zayıflayın

Sağlıklı Kilo Vermek İçin 11 Tavsiye

Kalori Yaktıran 8 Aktivite

Düz Bir Karın İçin Neler Yemeli

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir