Vatanım Sensin Yayın Tarihi Belli Oldu.Vatanım Sensin Kanal D’nin iddialı yeni dizisi “Vatanım Sensin”in yayın tarihi belli oldu.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Şebnem Hassanisoughi, Celile Toyon, Boran Kuzum, Baki Davrak, Miray Daner, Kubilay Aka, Pınar Deniz, Senan Kara ve Hakan Salınmış’ın paylaştığı Kanal D’nin yeni dizisi “Vatanım Sensin” 27 Ekim Perşembe 20.00’da Kanal D’de başlıyor.

 

İzmir’in işgal günlerinde yaşanan soluk kesici bir hikayeyi ekrana taşıyacak olan “Vatanım Sensin” dizisi Bergüzar Korel ile Halit Ergenç’i yıllar sonra aynı sette buluşturdu.  Dizi için İstanbul’da dev bir plato kuruldu.

Yapımını O3 Medya’nın, yönetmenliğini ise Yağmur ve Durul Taylan’ın üstlendiği “Vatanım Sensin”in çekimleri, işgal günlerini birebir yansıtan İstanbul’daki  platonun yanı sıra yine İstanbul, İzmit, Ayvalık ve İzmir’de, döneme uygun olarak hazırlanan mekanlarda çekiliyor.

Vatanım Sensin

Dizide ünlü Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çiftine, Onur Saylak, Şebnem Hassanisoughi ve Celile Toyon eşlik ediyor.

Bergüzar Korel ve Halit Ergenç, dizide Azize-Cevdet çiftini, Onur Saylak ise gönlünü yakın arkadaşı Cevdet’in eşi Azize’ye kaptıran Tevfik Yüzbaşı’nı canlandıracak.

Vatanım Sensin dizisinin sanat grubu, projenin gerçeğe uygun olması için aylar süren bir ön çalışma yürüttü. Sonunda Selanik, İzmir, Kordon, Kemeraltı gibi ikonik mekanlar ve semtler, döneme uygun olarak yeniden inşa edildi.

Söz konusu mekanlar arasında askerlerin tedavi gördüğü bir hastane, esirlerin tutulduğu bir hapishane ve işgalcilerin karargahı da yer alıyor.

Dizideki diğer oyuncular; Senan Kara, Baki Davrak, Boran Kuzum, Miray Daner, Kubilay Aka ve Pınar Deniz.

Vatanım Sensin

Dizinin konusu:

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini… Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde…

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet’in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların,  her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu…

Vatanım Sensin Fragmanı:

Halit Ergenç ile Bergüzar Korel çiftinin başrolünü paylaşacakları dizinin ismi ilk önce Vatan Haini olarak belirlenmiş ancak daha sonra ismi değişerek Vatanım Sensin oldu. .

11 yıl sonra Halit Ergenç ile Bergüzar Korel çifti yeniden aynı dizide rol alacaklar. Vatanım Sensin dizisinin detayları belli olmaya başladı.

Vatanım sensin

Senaryosunu Necati Şahin ve Nuran Evren Şit’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Yağmur Taylan ve Durul Taylan’ın üstlendiği dizide, Osmanlı döneminde bir askerin hem vatanı hem de aşkı uğruna verdiği savaşı konu ediliyor.

Başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in paylaştığı, yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, Vatanım Sensin’in oyuncu kadrosu büyük oranda belirlendi. Dizide Rum kökenli pavyon şarkıcısını canlandıracak kadın oyuncuda belli oldu.

Şebnem Hassanisoughi

Pavyon şarkıcısı rolü için Gökçe Bahadır ve Ekin Türkmen’in adlarının anılmış ama “Poyraz Karayel” de rol alan Şebnem Hassanisoughi’nin oldu.

1918’in İzmir’inde geçen hikayede Halit Ergenç, ‘Cevat’ adlı Vatansever bir askeri canlandıracak. Eşi Bergüzar Korel de onun 2 çocuk doğurmuş eşi ‘Azize’yi…

Vatanım Sensin, Ekim 2016’da Kanal D’de başlayacak.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir