Çikolata İle GüzellikÇikolata İle Güzellik

Çikolata ile yumuşak ve kırışıksız bir cilt…  Cildinize uygulayacağınız çikolata maskesi ile yumuşak ve kırışıksız bir cilde sahip olacaksınız. Aromatik güzel kokusu ile özellikle olgun ciltlerde harikalar yaratıyor….

Cilt bakımında artık bayanlar doğallıktan yana cilt bakımı ve yüz maskelerinin ana maddeleri doğal malzemelerden oluşuyor.  Her cilt için uygun olan doğal maskeleri hazırlamak mümkün… Çünkü doğada cildimiz için her şey var.

Çikolata İle Güzelleşin

Kimin aklına gelirdi akne yapar kilo yapar diye yemediğimiz çikolatadan maske yapılacağı ve cildimizi güzelleştireceği… Kakao yağı  iyi bir nemlendiricidir. Ciltteki en belirgin etkisi onu yumuşatması, ince kırışıklıkları düzeltmesidir. Kakaodaki zengin antioksidanlar büyük bir ihtimalle cilt proteinlerini besler. Çikolata maskesi nasıl yapılıyor biz göz atalım….

Malzemeler:

Yarım bardak kakao
Bir çorba kaşığı süt kreması
Bir tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı:

Bunlar temel malzemelerdir. İsterseniz içine yulaf unu, ezilmiş badem ve 1-2 damla da sızma zeytinyağı veya badem yağı ilave edebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de bitter çikolatayı biraz zeytin yağı ile birlikte buharda eritip sürmektir..

Malzemeyi güzelce karıştırıp, sürülebilir bir kıvam elde edince, yüzünüze, boynunuza, dekoltenize hatta isterseniz tüm vücudunuza uygulayın. Onbeş dakika bekleyin, sonra da ılık su ile yıkayın. Cildinizin kadifemsi bir yumuşaklık kazanacağına emin olabilirsiniz..

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir