Kuru Yıpranmış Saçları Canladırmak İçin 3 Doğal ÜrünDolgun Saçlar

Kuru, cansız, donuk saçları kimse ister.  Kışın sert havasından kuruyan saçlar daha çok yıpranıyor. Kuru ve cansız saçları canlandırma vakti. Hemde evdeki doğal ürünler ile saçlarınız daha canlı ve daha dolgun görünecek.

Saçlara bakım yapmak için hemen kozmetik ürünlerine başvurulmakta. Fakat kozmetik ürünleri dokunanlar yada fazla para harcamak istemeyenler ve en önemlisi de zararlı maddelerinden kendini korumak için kullanmak istemeyenler olabilir. Bizde ve kuru olan ve daha da yıpranmış olan saçlara doğal yollar ile nasıl bakım yapılacağını araştırdık.

Güçlü ve Dolgun Saçlar

3 Doğal Ürün ile Kuru Saçlara Bakım Zamanı

Bitkisel Yağlar:

Kuru yıpranmış saçlara forma sokmanın en doğal yoludur. Yıpranmış saçlara için kullanabileceğiniz doğal bitkisel yağlar arasında badem yağı, hint yağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, çay ağacı yağı bulunmaktadır. Bu yağlar saçlarını sağlıklı, bakımlı ve dolgun yapacaktır. Ayrıca kafa derisi ve saç köklerini beslemek için eşsiz bir doğal ürünlerdir. Yağlardan hangisini seçerseniz seçin kullanımlarını şu şekilde uygulamalısınız :

Yeterli miktarda yağı alın ve hafifçe ısıtın. Kafa derisine masaj yapın. ardından sıcak suya batırılmış bir havlu ile başınızı sarın. Yaklaşık 2-3 saat bekletin ve daha sonra hafif bir şampuan kullanarak ılık suyla saçınızı yıkayın.

Yumurta:

Yumurtanın kuruyan saçları onarmada harika ve eşsiz etkileri vardır. Donuk saçlarınızı besler, nemlendirir, onarır. Yıpranmış – kuru saçlarınızı yumurta ve bal ile onarmanızı tavsiye edebiliriz.

1 yumurtayı iyice çırpın. İçerisine 2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyin. Bu yaptığımız karışımı nemli olan tüm saç< uygulayın. Yaklaşık yarım saat sonra iyice şampuanlayıp durulayın. Bu eşsiz bakım saçınızın, parlak, ipeksi ve güzel görünmesini sağlar. En iyi En yüksek sonuç için bu bakımı her gün tekrarlayın.

Mayonez

Kuru ve yıpranmış saçlarda mayonezin önemi büyüktür. Mayonez havanın etkisi ile kuruyan saçların nemini geri verir. Saçlarınız çok hasarlı ise iki bardak mayonezi saçlarınıza sürün. En az 20-30 dakika saç ve saç derinize uygulayın. Sonra, normal şampuan kullanarak yıkayın.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir