10 Madde İle Güzelliğinize Güzellik Katın10 Madde İle Güzelliğinize Güzellik Katın

Vitamin eksikliği deyip geçmeyin. Vücudunuzdaki eksik vitaminlerin her birinin güzelliğinizi bozduğunu unutmayın. Gelin isterseniz hangi vitaminin eksikliği güzelliğinizi nasıl bozuyor ve bu vitamin eksikliğini hangi gıdalar ile karşılayabileceğimizi inceleyelim.

10 maddede mucizevi bir şekilde güzelliğinizi nasıl geri kazanırsanız?

1-  Akne A, B6, B2 ya da C vitamini Eksikliğinde görülebiliyor.

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde, kuşkonmaz, avokado, biber, havuç, salatalık bulundurmalısınız.

2-Kuru ciltler A ve C vitamini eksikliğinden kaynaklı olabiliyor.

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde, lahana, biber (özellikle kırmızı, turuncu ve sarı çeşitlerini), havuç, marul, ıspanak, kayısı, greyfurt, portakal, erik bulundurmalısınız.

3- Saçlarınızdaki kepek sorununuz var ise B6, çinko, magnezyum ve biotin eksikliğinden kaynaklanır. 

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde, düşük yağlı biftek, bitter çikolata, fıstık, havuç, yumurta, kepek, fındık, balık, fasulye bulundurmalısınız.

4- Uzamayan tırnakların nedeni ise protein, C vitamini ve folik asit eksikliğidir.

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde,narenciye, yeşil sebzeler, kırmızı et, kümes hayvanları, fıstık ezmesi bulundurmalısınız.

5- İstenmeyen ağız kokusunun vitamin eksikliğinden kaynaklanabileceğini düşündünüz mü ? Eğer ağız da koku yaratabilecek bir sorununuz yok ise aklınıza çinko ve magnezyum eksikliği olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde,balık patates, muz, istiridye, kabak çekirdeği bulundurmalısınız.

6- Dudaklarınız sık çatlıyor ise ve ortamda soğuk yokken bile sebepsiz dudak çatlamalarınız oluyor ise folik asit,  B6 vitamini ve B12 vitamini eksikliğinden kaynaklanabilir.

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde,turunçgiller, süt, et, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler bulundurmalısınız.

7- Gözleriniz ışığa duyarlı ise  A ve B2 vitamini eksikliğinden dolayı olabileceğini düşünmelisiniz.
Nasıl telafi edilir? Diyetinizde, yumurta sarısı, karaciğer, süt, ıspanak, havuç, yeşil biber, kayısı, yeşil sebzeler, domates, portakal, greyfurt, badem, bira mayası, peynir, tavuk, sığır eti, böbrek, buğday bulundurmalısınız.

8- Ayak mantarları: A vitamini eksikliği ayak mantarı oluşturabilir. 

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde,yapraklı yeşillikler, havuç, karaciğer, balkabağı bulundurmalısınız.

9-Gözlerdeki sarılık ise C, E, A, B12, B6, lesitin, magnezyum, ve çinko eksikliğinde görülür. 

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde,Turunçgiller (Portakal, mandalina, greyfurt, limon ), yeşil yapraklı sebzeler, çilek, yeşil sivri biber, kırmızılahana, karnabahar , süt, et, yumurta, bulundurmalısınız.

10- Ve son maddemiz : Soluk cildiniz makyaj ile kapatıp duruyoruz ancak demir, biotin, folik asit, çinko ve B6 vitamini  eksikliğinden dolayı cildiniz soluk ve cansız görünür. 

Nasıl telafi edilir? Diyetinizde,süt, et, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, bira mayası, tam buğday, yumurta sarısı, karaciğer, tavuk, kuzu eti, tam buğday ekmek, balık,süt ,peynir, ay çekirdeği, domates suyu, kuşkonmaz bulundurmalısınız.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir