Selülitlerden Kurtulmak mı İstiyorsunuzSelülitlerden Kurtulmak mı İstiyorsunuz

Başınıza dert olan selülitlerden kurtulmanın yolları malumunuz pek çok aranır. Estetik bir görünüme sahip olmak tüm bayanların arzusudur.

Yaza doğru yaklaştığımız şu günlerde ise bir bakım telaşı başladığı da mutlaktır. Selülitlerden doğal çözümler ile kurtulmak isterseniz Selülit tedavisinde kullanılan yağlardan faydalanabilirsiniz. İşte Selülitte etkili olan doğal yağlar ve kullanımları:

– Jojoba Yağı

Jojoba yağı selülitler için kullanılan bitkisel yağlardan biridir. Selülit olan bölgelere masaj yapılarak kullanılır. haftada 3-4 kez devamlı kullanıldığı müddetçe selülitlerde azalma görülür.

– Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı yenileyici özelliği ile bilinir. Bu özelliği selülit içinde geçerlidir. Bu yüzden masaj yapılarak selülitler üzerine sürülmesi uygundur. Haftada en az 2 kez uygulanmasında yarar var.

– Ardıç Yağı

Ardıç yağı selülitlerin giderilmesi için kullanılır. Ardıç yağı masajla birlikte selülitli bölgeye uygulanır. Masaj yaptıktan sonra selülitli bölge sarılarak terletilir. Terleme yolu ile uygulandığında daha çabuk etki görürsünüz.. Ardıç yağı kullanımı haftada 2 kez uygulanmalıdır.

– Buğday Yağı

Buğday yağı selülitler için son derece faydalı bir yağdır. Gerektiğinde biberiye yağı ile karıştırılarak kullanılabilir. Buğday yağını masaj olarak uygulamalısınız. Masaj ile birlikte bitkisel yağlar daha iyi etki edecektir.

– Portakal Yağı

Portakal yağı selülitli bölgeler için kullanılan çok faydalı bir yağdır. Selülitlerin yakılmasını sağlar. Deri üzerindeki etkileri ile selülitli görüntüyü azaltır. Portakal yağı da buğday yağı ile birlikte kullanılabilir.

– Limon Yağı

Limon yağının yakıcı özelliği vardır. Bu yüzden selülitli bölgedeki yağların yakılmasını sağlar. Kurutucu özelliği olduğu için zeytinyağı ile birlikte masaj ile birlikte kullanılması uygundur. Şayet masajla birlikte uygulanmayacaksa limon yağı zeytin yağı ile birlikte selülitli bölgeye sürülür ve yarım saat bekletildikten sonra ılık suyla durulanır. Haftada 2-3 kez kullanımı uygundur.

-Susam Yağı

Selülitler giderici etki sahip olan susam yağı, deri altına çabuk ve hızlı  şekilde nüfus etmesi  sonucu selüliti yok eder. Uzun süreli kullanımlarda oldukça faydalıdır. Susam yağı kullanımı diğer yağlarda olduğu gibi maska ile uygulanır. Ortalama olarak 15 dakika boyunca selülitli bölgeye masaj yardımıyla yedirilen susam yağı en erken 1 saat sonra yıkanır ve günlük olarak kullanıma uygundur. 3 ay gibi bir sürede Selüliti tamamen yok ettiği gözlemlenmiştir.

 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir