Diyetsiz Zayıflamanın 5 Yolu

Diyetsiz Zayıflamanın 5 Yolu

Her pazartesi diyete başlayıp bozan, bahaneler bulup spor yapmaktan kaçanlardan mısınız? Yaz yaklaşıyor forma girmek gerek.

İhtiyacınız olan sıkı bir diyet listesi yerine günlük alışkanlıklarınızın birkaçını değiştirmek.İşte, diyet yapmaya ve spor salonuna gidip ter dökmeye gerek kalmadan zayıflatan 5 yöntem:

Kalorileri düşürün

Öğünlerinizde bir kaç küçük değişiklik yapın ve aldığınız kalorileri düşürün. Kremalı ve yağlı bir yemek yerine, taze mevsim sebzeleri ile yapılmış olanları tercih edin. Ara öğünlerde ya da canınız bir şey atıştırmak istediğinde, kuru meyve yerine taze meyveleri tercih ederek gün içinde aldığınız kalori miktarını azaltın.

Porsiyonları kontrol edin

Kilo vermek istiyorsanız, porsiyon kontrolünü ihmal etmemeniz gerekiyor. Porsiyonları küçültmek için işe ilk olarak servis tabaklarınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz.

Daha fazla hareket

Spor yapmak için yeterli zamanınız yoksa gün içinde daha fazla hareket etmek için kendinize fırsatlar yaratmalısınız. Örneğin, asansöre binmek yerine merdivenlerden yürüyün, evinize yakın yerlere mutlaka yürüyerek gidin veya arabanızı ofisinizin uzak bir yerine park edin ve yürümek için kendinizi biraz zorlayın. Unutmayın, gün içinde ne kadar fazla hareket ederseniz, o kadar fazla kalori yakmış olursunuz.

Su için

Yemek yemeye başlamadan önce her öğünde mutlaka bir bardak dolusu su için. Su içimi, vücuttaki nem oranını dengede tutarken, tokluk hissi sağlayarak aşırı yeme isteğinin önüne geçecektir.

Bitter çikolata mucizesi

Tatlı krizlerini bitter çikolata ile aşın. Bir dilim kremalı ve karamelli kalori deposu pasta yerine, bir parça bitter çikolata ile krizleri atlatın. Bu masum atıştırmalık, ilk zamanlarda sizi tatmin etmeyecek gibi görünse de, aldığınız kalori miktarını azalttığınızda bu durum hoşunuza gidecek. Üstelik tatlı krizinizi en sağlıklı şekilde atlatmış olacaksınız.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir