Diyetsiz Ve Sporsuz Zayıflamanın 10 Kolay YoluDiyetsiz Ve Sporsuz Zayıflamanın 10 Kolay Yolu - www.viphanimlar.com

Her pazartesi diyete başlayıp bozan, bahaneler bulup spor yapmaktan kaçanlardan mısınız?

Egzersiz ve diyet sağlıklı bir kilo vermenin bir parçasıdır. Fakat sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı spor ve diyet olmadan fazla kiloları eritmeye yardımcı olabilir. Kilo verdiniz ve kilonuzu korumak istiyorsanız da bu yöntemler çok işinize yarayacaktır.

Diyet veya egzersiz yapmadan kilo vermenin etkili yolları vardır.

İhtiyacınız olan sıkı bir diyet listesi yerine günlük alışkanlıklarınızın birkaçını değiştirmek.  İşte, diyet yapmaya ve spor salonuna gidip ter dökmeye gerek kalmadan zayıflatan 10 yöntem:

Diyet Yapmadan Kilo Nasıl Verilir? Spor Yapmadan Kilo Nasıl Verilir? 

Diyetsiz ve Sporsuz Kilo Verme:

1.  Yavaş Çiğneyin.

Yemeğinizi daha iyi çiğnemek, daha yavaş yemenizi sağlar , bu da artan dolgunluk, daha küçük porsiyonlar ve azaltılmış gıda alımı ile bağlantılıdır . Yemekleri ne kadar çabuk bitirirseniz, kilonuzu da etkileyebilir.

Bilimsel araştırma  sonuçlarına göre;  daha hızlı yiyenler ile daha yavaş yiyenler karşılaştırıldığında, daha hızlı yiyenlerin kilo alma olasılığının daha yüksek olduğunu göstermiştir.
Daha hızlı yemek yiyen kişilerin de obez olma olasılığı daha yüksektir. Daha yavaş yeme alışkanlığını edinmelisiniz ve  her ısırmayı kaç kez çiğnediğinizden emin olmalısınız.

Kahvaltı - www.viphanimlar.com

2. Kahvaltıyı Atlamayın.

Daima iyi bir kahvaltı yapın. Ancak, bu kaşar, pastırma ve kahvaltı ekmeklerini çok yemek anlamına gelmez.

Her gün proteinli bir kahvaltı yapın. Bu, açlığınızı gün boyu kontrol edecektir. Kahvaltıda yoğurt, yumurta veya fıstık ezmesi olarak değerlendirebilirsiniz.

3. Küçük Porsiyonlar Yiyin.

Kilo vermek istiyorsanız, porsiyon kontrolünü ihmal etmemeniz gerekiyor. Porsiyonları küçültmek için işe ilk olarak servis tabaklarınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz.

Sağlıklı kilo verme - Kahvaltı - www.viphanimlar.com

4. Lif Zengini Gıdalar Yiyin.

Lif bakımından zengin besinleri almak tokluğu artırabilir, böylece daha uzun süre daha tok hissetmenize yardımcı olur. Lifli gıdalar aynı zamanda bağırsak hareketlerini hızlandırır.

Yeterli uyku- Sağlıklı kilo verme - www.viphanimlar.com

5. Yeterli Uyku Alın.

Kilo almanın en büyük sebeplerinden biri uykusuzluktur. Uykulu olduğunda, daha fazla yemeye eğilimli olduğunu biliyor muydunuz? Bu gözlem bilim tarafından desteklenmektedir.

Çalışmalar uykudan mahrum kalan bireylerin uyaran bir hormon olan daha fazla ghrelin (açlık hormonu) ürettiğini bildirmişlerdir. Günde 7-8 saat sağlıklı ve kaliteli uyku, gün içindeki yeme alışkanlıklarınızı düzene sokacak ve aşırı yeme isteğinizi frenleyecektir.

Denemeniz Gereken Yağ Yakıcı İçecekler

6. Kalorileri Düşürün.

Öğünlerinizde bir kaç küçük değişiklik yapın ve aldığınız kalorileri düşürün. Kremalı ve yağlı bir yemek yerine, taze mevsim sebzeleri ile yapılmış olanları tercih edin. Ara öğünlerde ya da canınız bir şey atıştırmak istediğinde, kuru meyve yerine taze meyveleri tercih ederek gün içinde aldığınız kalori miktarını azaltın.

7. Tartılmayı İhmal Etmeyin.

Tartılmak -www.viphanimlar.com

Her gün tartılın ve kilonuzu günlük olarak kaydedin. Kilonuzun ne kadar olduğuzu net olarak bilmek, gün içindeki beslenmenize dikkat etmenize ve yemeği biraz kaçırdığınızda kendinizi frenlemenizi sağlar.

8. Daha Fazla Hareket Edin.

Spor yapmak için yeterli zamanınız yoksa gün içinde daha fazla hareket etmek için kendinize fırsatlar yaratmalısınız. Örneğin, asansöre binmek yerine merdivenlerden yürüyün, evinize yakın yerlere mutlaka yürüyerek gidin veya arabanızı ofisinizin uzak bir yerine park edin ve yürümek için kendinizi biraz zorlayın. Unutmayın, gün içinde ne kadar fazla hareket ederseniz, o kadar fazla kalori yakmış olursunuz.

Su Tüketimi - www.viphanimlar.com

9. Su İçmeyi İhmal Etmeyin.

Her gün yeterli miktarda su için. Yemek yemeye başlamadan önce her öğünde mutlaka bir bardak dolusu su için. Su içimi, vücuttaki nem oranını dengede tutarken, tokluk hissi sağlayarak aşırı yeme isteğinin önüne geçecektir.

Bitter çikolata  - www.viphanimlar.com

10. Tatlı Yerine Bitter Çikolata  Tüketin.

Tatlı krizlerini bitter çikolata ile aşın. Bir dilim kremalı ve karamelli kalori deposu pasta yerine, bir parça bitter çikolata ile krizleri atlatın. Bu masum atıştırmalık, ilk zamanlarda sizi tatmin etmeyecek gibi görünse de, aldığınız kalori miktarını azalttığınızda bu durum hoşunuza gidecek. Üstelik tatlı krizinizi en sağlıklı şekilde atlatmış olacaksınız.

Sağlıklı Kilo Verme İle İlgili Linkler…

Yazın Kilo Verdiren Besinler Neler

Düz Bir Karın İçin Neler Yemeli

Menopoz Döneminde Kilo Vermek İçin İdeal Diyet

Sağlıklı Ve Fit Kalmanın Şartları

Kilo Vermeye Yardımcı 7 Sağlıklı Besin

Sağlıklı Kilo Vermek İçin 11 Tavsiye

Kalori Yaktıran 8 Aktivite

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir