Ünlü Antrenörün Kızı Dizi Oyuncusu Oldu



Ünlü Antrenörün Kızı Dizi Oyuncusu Oldu

Kara Para Aşk dizisinin cesur, güzel ve alımlı polisi “Pelin”  İlkin Tüfekçi bir dönemin en önemli futbolcularından ve antrenörlerinden biri olan, şimdilerde Türkiye Futbol Federasyonu’nda genç milli takımlar izleme ve oluşturmadan sorumlu antrenörü İlyas Tüfekçi’nin kızı…

İlkin Tüfekçi, oyunculukta hızlı adımlarla yükseliyor. ‘Karadayı’ dizisindeki ‘Bahar’ karakteriyle herkesin beğenisini kazanan Tüfekçi, ‘Kara Para Aşk’ dizisinde de cinayet masasında çalışan “Pelin” polisi canlandırıyor.

Sabah gazetesinin yaptığı röportajda İlkin Tüfekçi, “Çocukluğu futbolun içinde geçmiş biri olarak ben de çok iyi futbol oynarım. Eğer erkek olsaydım, kesinlikle futbolcu olurdum” dedi.

Güzel oyuncu, oyunculuğa nasıl başladığını, yeni dizisini ve özel hayatını anlattı:

İlk işim ‘Arka Sıradakiler’ dizisiydi. Daha sonra ‘Papatyam’ dizisinde Metin Akpınar ile birlikte kamera karşısına geçtim. Tabii ki usta oyuncularla kamera karşısına geçmek insana kendisini şanslı hissettiriyor. Sonrasında ‘Karadayı’da rol aldım ve o benim hayatımda bambaşka bir sayfa açtı. Şimdi ‘Kara Para Aşk’da çok güzel tepkiler alıyoruz.

‘Kara Para Aşk’taki rolü öğrendiğimde cinayet masasındaki kadın polislerin hikayesini inceledim. Günlük hayatlarında ne yaparlar, iş hayatında ne tür zorlukları vardır; bunların hepsini inceledim. Sonrasında poligona gittik. Engin Akyürek ve Tansu Taşarlar’la birlikte atış çalıştık. İşin teknik kısmını da öğrendik. İşin psikolojik kısmına da dokunmaya çalıştık.

Birçok kişi beni Müjde Ar’a benzetiyor. Ekranda bambaşka bir karakter oluyorum. Kendimi izlerken başka şeylere takılıp kalıyorum. O zaman, Müjde Ar’a benziyormuşum gibi gelmiyor ama gençlik dönemine benzetiyorlar.

Özel hayatımda aşk yok. Şu aralar sadece ‘Kara Para Aşk’ım. Eskiden “O kadar yoğun çalışıyorum ki, aşka vakit bulamıyorum” diyenlere inanmazdım. Ama gerçekten yoğun bir tempoya girdiğinizde, boş vakitlerinizi sadece kendinize ayırıyorsunuz. Başkasına vakit ayırmak lüks haline geliyor.



Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir