Uzun Boylu Görünmek Sizin ElinizdeUzun Boylu Görünmek Sizin Elinizde

Kilolu görünmemek için giyim sırları olduğu gibi uzun boylu görünmek için de giyim sırları vardır. Sizlerde uzun boylu görünmek istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmelisiniz:

 

Uzun Boylu Görünmek İçin Küçük Tüyolar:


1- Boyuna çizgiler:
Boyunuzu daha uzun göstermek için enine çizgilerden sakınıp boyuna ve çapraz çizgilere yönelmek gerek.

2- Dar paça jean: Boyunuzu uzatırken esasen bacak boyunuzu uzun göstermeye çalışıyoruz çünkü hem daha kolay hem de daha estetik. Torba gibi bol kıyafetlerin içinde olduğunuzdan daha kısa ve kalın görünürken mesela dar paça koyu renk üzerinize tam oturan bir jean içinde  çok daha fit ve uzun bacaklı olabilirsiniz.

3- Uzun ve kısanın kombinasyonu: Benim en sevdiğim ipucu bu ve gerçekten de inanılmaz işe yarıyor: uzun ve kısayı birleştirmek. Peki nasıl? Mesela mini bir etek giyip onun üzerine uzun bir trençkot ya da hırka giymek. Ya da şimdilerde iyiden iyiye moda olan önü mini arkası maksi etek ve elbiselerden seçmek gibi. Ya da derin mi derin bir yırtmaç… Maksi ve mininin arasındaki tezatlık sizin de bacak boyunuza olduğu gibi yansıyacak ve bacak boyunuzu çok daha uzun gösterecek!

4- Tek renk: Karışık renkleri ve desenleri bir arada kullanmayı seviyor olabilirsiniz ancak bu da herkes tarafından kabul edilen bir gerçek ki; desenli kıyafetler her zaman tek renk düz kıyafetlerden daha kısa gösterir. O yüzden eğer boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız tek renk düz kıyafetleri tercih etmelisiniz. Hatta tek parça bir elbise ya da alt üst aynı ton aynı renk seçerseniz bu da size bonus boy olarak geri dönecektir!

5- Platform: Platform dediğimiz ayakkabıların ön tarafında bulunan yükseklik gerçekten de bir mucize. Topuk boyunu dolayısıyla da sizin boyunuzu uzattığı yetmiyormuş gibi ayaklarınızı da rahat ettiriyor.

6- Uzun ve bol paça: Boyunuzu uzatmada mucizevi farklar yaratacak bir ipucu daha; bol paça pantolonunuzun paça boyunu olması gerekenden biraz daha uzun bırakın. Öyle bir boyda olmalı ki topuklu ayakkabınızı giydiğinizde ayakkabınız görünmemeli ya da çok az görünmeli. Bol paça pantolonlarınızda veya maksi elbiselerinizde bu boyu yakaladığınızda ayakkabınızın topuk boyunun da bacaklarınıza eklendiğini siz de göreceksiniz!

7- Uzun küpeler kolyeler: Sadece giysi değil aksesuarlarla da daha uzun görünmek mümkün. Tek yapmanız gereken boğazınıza ya da kulağınıza yapışan aksesuarlar yerine onların uzunlarını tercih etmek. Mesela belinize kadar uzanan bir kolye veya uzun küpeler tam da aradığımız şeyler!

Uzun Boylu Görünmenin Yolları

Uzun Boylu Görünmenin Yolları

Kombinasyonlar:

Mümkün olduğunca tek renkli kıyafet kombinasyonlarına yönelin eğer mümkünse hem alt hemde üst kıyafetleriniz birbirine yakın tonlarda olsun bu sizi hem zarıf hemde uzun boylu gösterecektir. Koyu tonlar her zaman kurtarıcıdır altını çizerek belirtiyoruz.

Yeni alternatif: Gizli Topuklar.

Bildiğiniz üzere topuklu ayakkabılar boyu uzun göstermenin en ideal yollarından ama şart değil artık hem moda hemde trend olan düz ayakkabı görünümlü gizli topuk ayakkabılarda mevcut babet ve loaferlar gibi. Örneğin bu tarz ayakkabılarınızı düz siyah elbiselerinizle yada dar pantolonlarla kombin yapabilirsiniz. Hatta mini şortlar ile kombinleyip gece davetlerine bile katılabilirsiniz. Hem gizli hemde boylar uzun hiçte fena olmaz sanırım. Bu arada bacak boyunu kısa gösteren bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Beden Ölçülerine Dikkat Edin.

U yada V yaka üst giyimler yüksek belli etek ve pantolonlar boyu uzun gösteren kıyafetlerden tarz olarak ispanyol paça pantolonlar iyi bir seçim olacaktır. Bunu mutlaka deneyin farkı göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus giysilerinizin beden ölçülerinize uygun olması bol duran giysilerlerden uzak durun. Ayrıca çizgili kıyafet tercih edecekseniz eğer dikine çizgili modellere yönelin yatay çizgili olan giysileri sizi hem kilolu hemde kısa gösterir. Diz altı kapriler yada diz altı eteklerden kesinlikle uzak durun. Bunu da eklemiş olalım.

Aksesuar Ve Çantalarda Önemli

Büyük boy çanta ve aksesuarlardan uzak durup daha küçük formlara yönelmek gerekiyor. Kombinasyonlarınızda kemer kullanıyorsanız eğer kesinlikle ince kemerlere yönelin ve kemerleri hafif bel üstünden bağlayın. Ek olarak uzun küpe ve kolyeler boyunuzu uzun gösterebilecek ince ayrıntılardandır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir