Cildinizin Yaşlanmaması İçin Ne Yapmalısınız?Cildinizin Yaşlanmaması İçin Ne Yapmalısınız?

Erken yaşlanmak istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı alışkanlıklar var. Parlak, pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak için dikkat edilmesi gerekenler….

Sigara: Sigara kullanıyorsanız bırakmak için daha önemli bir nedeniniz var. Sigara yaşlanmaya sebep olan alışkanlıklardan. Bu sebep bile sigarayı bırakmanıza yeterli. Sigara içmiyor olsanız bile ortamdaki sigara dumanından cildiniz olumsuz yönde etkilenir. Her zaman sağlıklı ve güzel bir cilt için sigara dumanının bulunduğu ortamlardan uzak durun.

Yanlış ürün kullanmak: Cilt tipinizi iyi bilmeli ve uygun olan ürünleri kullanmalısınız.

Sadece yüzü korumak: Elbette en çok tahrip olan ve bozulmaya müsait olan yer, yüzünüzdür ancak boyun ve göğüs dekoltesi bölgesini ihmal etmeyin.

Yüz Temizleyicileri: Pek çok yüz temizleyicisinin içeriğide SLS (Sodium Lauryl Sulfate) veya SLES (Sodium Laureth Sulfate) var. Bu, zamanla cildinizin yıpranmasına ve yaşlanmasına neden olur. Bu nedenle kullandığınız ürünlerde bu iki bileşenin olmamasına özen gösterin.

Fazla alkol: Herkes eğlencede bir iki bardak alkol alabilir ama sürekli alkol alıyorsanız, cildiniz isyan edecektir.

Kirli makyaj fırçaları: Makyaj yaparken kullandığınız fırçalara dikkat edin. Steril olmayan fırçalar, cildinize zarar verir.

Uzun telefon görüşmeleri: Çok uzun süre konuşuyorsanız, kendinize kulaklık alın. Sürtünme, ısınma gibi sebepler cilde zarar verir.

Sert temizlemek: Çok fazla peeling uygulamak ve gereksiz sert davranmak cildinizi tahrip eder. Haftada 1 kez peeling yapın.

Uyku düzeni: Çok geç yatmak, düzensiz uyku da cilde zarar veren öğeler arasındadır. Günde 8 saat uyumaya özen gösterin.

Stres: Stresli olduğunuzda kortizol seviyeniz artar ve bu durum akne ve diğer cilt olaylarına sebep olur. Hiçbir şey için sinirlenmeyin ve stres yapmayın.

Sivilceleri sıkmak: Cildinizdeki sivilceleri sıkmak, içindeki bakterilerin yayılmasına neden olur ve olayı arttırır.

Gözleri ihmal etmek: Göz çevresindeki deriyi ihmal etmek, erken zamanda kırışıklara ve yorgun görüntüye sebep olur.

Kötü beslenme: Cildiniz için iyi beslenme oldukça önemlidir. Kötü beslenme cildi etkiler. Kızartma ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.

Cildi yıkamadan uyumak: Cildi temizlemeden uykuya dalmak, yanlış bir davranış biçimidir.

Bronzlaşmak: Güneş altında sürekli yatarak bronzlaşmaya çalışmak cildinize oldukça zarar verecektir.

Fazla ürün: Ürünleri aşırı ve abartılı biçimde kullanmak zarar verir ve iyileştirici yerine yıkıcı etki yaratır.

Tarihi geçmiş ürünler: makyaj malzemelerinin de son kullanma tarihi vardır. Bu ürünleri doğru saklama şartlarında saklamanız ve tarihi geçmiş ürün kullanmamanız gerekir.

Sayfa: 1 2


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir