Eklem Ağrılarının Çaresi PilatesEklem Ağrılarının Çaresi Pilates

Eklemdeki ağrılanızı Pilates ile azaltabilirsiniz. Pilates ağrılarınızı azaltırken hareket menzilinizin gücünü arttırır.

Artrit belirtileri çok rahatsız edici olabilir. Yorgunluk, kronik ağrı ve enflamasyonla başa çıkmak zor olsa da belirli egzersizleri yapmak hayatınızı kolaylaştıracaktır. Pilates egzersizleri eklemlerdeki ağrıyı azaltmaya yardımcı olurken hareket menzilini ve genel olarak gücü artırabilir.
Artrit eklemlerin enflamasyonudur ve yaklaşık 50 milyon Amerikalıyı etkiler. Artrit terimi 100’den fazla romatizmalı hastalığı ve eklem içinde ağrı, sertlik ve şişme bulunan durumları ifade eder. Vücudun herhangi bir yeri enflame (yangılı) olabilir veya artritten dolayı ağrılı olabilir. Artritin en sık görülen iki türü romatoid artrit ve osteoartrittir. Her yaşta artrit görülebilir ve tedavi edilmezse eklemlere, kemiklere, organlara ve cilde zarar verebilir.

Etkilenmiş eklemleri hareketli tutmak önemlidir ve düzenli olarak pilates egzersizleri yapılırsa bu başarılabilir. Faydalarının arasında esneklik, vücut farkındalığı, yorgunlukta azalma, daha iyi bir denge hissi ve sağlık yer alır. Egzersiz artrit ağrısını azaltmanın ve eklem işlevini geliştirmenin kanıtlanmış bir yöntemidir. Sertleşmiş eklemler ağrılı olabilir ve kullanımı zorlaşabilir ancak daha esnek olmak daha iyi hissettirecektir. Pilates ağrıyı kötüleştirmez veya eklemleri zorlamaz, bunun yerine hayat kalitenizde bir artış sağlayacaktır. Pilatesin tüm faydaları artrit hastaları için iyi bir tercih olmasını sağlar.
Pilatese başlamadan önce doktorunuza danışın. Yaralanmayı önlemek için bir rehber eşliğinde pilatese başlamanız önemlidir çünkü doğru hizalamayı, tekniği ve nefesi bilmek pilates için çok gereklidir. Bir pilates eğitmeni doğru bir çalışma programı oluşturmanızı sağlayacak ve en çok etkiyi almanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir