Bebek Odası İçin Alınması Gereken 11 KuralBebek Odası İçin Alınması Gereken 11 Kural

Bebek odası hazırlanırken hem konfora hemde güvenli olmasına özen göstererek hazırlanmalı. İşte bebek odasını güvenli ve bebeğinizin rahatı için konforlu döşemeniz için 11 altın kural…

9 bebek odası tasarımı

1- Beşiğini kontrol edin
Mevcut güvenlik standartlarına göre yeni bir beşik satın alın. Bebeğinizin beşiğinin yakınında giyim dolabı bulunuyorsa süs eşya koymaktan kaçının.Yatağın boyutunu kontrol edin. Mükemmel beşik uygun olmalı ve her türlü plastik ambalaj içermemelidir. Donanım periyodik olarak kontrol edin. Vida ve cıvatalarda gevşeklik veya kırık olmadığından emin olun. Boyayı dikkatlice inceleyin. Soyulan boyalar boğazına kaçabilir.

2- Pencerelerin güvenli olduğundan emin olun
Tüm mobilyaların pencerelerden uzak olduğuna emin olun. Daha fazla güvenlik için pencerelere korukuluk takın. Herhangi bir şans eseri bebek pencereye ulaşırsa, bunu unutmaz ve siz olmadığınızda da yaklaşmayı deneyebilir.

3- Oyuncaklar hakkında gerçekler
Kapaklı, boş ve hafif kutuları oyuncak sandığı yapın ve oyuncakları saklayın. Kutunun hava aldığından emin olun. Oyuncak sandığının herhangi bir mandalı olmamalıdır.Oyuncak kutusunun düzenli olarak temizliğini yapın ve inceleyin. Bebeğiniz için oyuncak alırkende kesinlikle yaşına uygun olup olmadığına dikkat edin.

Sayfa: 1 2 3


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir