Regl Döneminde GüzellikRegl Döneminde Güzellik

Kadınların özel günleri (regl dönemleri) yaklaştığında vücutlarındaki değişimlerden rahatsız olurlar. Sivilcelerin artması, karındaki şişkinlik gibi güzelliği bozan durumları alınacak önlemler ile en aza indirebilirsiniz.

Regl olmadan önceki günlerde bal, reçel, pekmez, çikolata, pasta, dondurma, tatlı gibi karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Bu dönemi  et, karaciğer, balık, yumurta, süt, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyveler yiyerek geçirin.

Regl dönemi saçlarınızı etkiler. Saçlar hem kolay şekil almaz, hem çabuk kirlenir. Eğer kolay şekil almasını istiyorsanız, saç tipinize uygun bir şampuanla her gün yıkayın.

Bu dönemde sıklıkla görülen sorunlardan biri de, hassaslaşan ve kuruyan cildinizdir. Bu süreçte cildinizin nefes almasını sağlayan ürünler kullanın. Yağ dengeleyici ürünler, cildinizin yağ salgılamasına ve düzenlemesine yardımcı olur. Yüzünüzü parlak gösteren ürünler kullanın.

Regl döneminin başladığını sivilceler haber verir. Sivilcelerden sıkarak kurtulmaya çalışmayın.Kurtulmak için düzenli olarak antiseptik losyonla temizleyin.

Bu dönemde göz çevrenizdeki kırışıklar daha belirgin olur. Bu yüzden, göz çevrenizin nemli kalmasına özen gösterin. Bu bölgede uyguladığınız bakımı arttırın.

Regl döneminde vücut su tutar ve şişliğe sebep olur. Alınan sıvı ile atılan sıvının dengede olması gerekir. Bu dönemde bol su için ve potasyum bakımından zengin meyveler yiyin.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir