Sağlığınız İçin 7 Faydalı TohumSağlığınız İçin 7 Faydalı Tohum

Sağlığınıza faydalı tohumlar. Sağlık için faydalı 7 tohumun faydasını sizler ile paylaştık.

Isırgan otu Tohumu

Halk arasında asırlardır kanseri önleyici olarak tabir edilen Isırgan Tohumu şifalı otların en güçlü olanlarındandır. Kanı temizleyici, kan yapıcı, kanı filtre edici özelliğinden dolayı tüm dolaşım sistemini düzene sokar, karaciğeri destekler, kan şekerini ayarlar, yara ve iltihapları geçirir, mikrop salgılanan hallerde mikropları kırar ve bilhassa ağır kan kayıplarında yüksek faydalı etkiye sahip bir bitkidir.

Ayrıca Akciğer hastalıklarında, Karaciğer ve safra hastalıklarında, Mikroplu hastalıklarda, Ağır kan hastalıklarında, Kan dolaşım bozukluklarında, Kalp ve damar hastalıklarında, Damar tıkanıklıklarında çok faydalıdır, Demir eksikliğini giderir,Prostat büyümesi, Kansızlık ve alyuvar eksikliği, Tüm allerjik rahatsızlıklar, Egzama ve Ergenlik sivilcelerinde çok fayda verir.

Tarihsel olan bu bitki şimdiki zamanımızda Prostat büyümesi tedavisinde önemli bir popülarite kazanmıştır. Düzenli kürler halinde Prostat büyümesine katkı sağlayan enzimlerin üretimini baskılayabilir. Doğal bir diüretiktir ve idrar sistemi ve böbrek taşları problemleri içinde yararlıdır.
Tıkalı burnu açmada, sulu gözleri rahatlatmada ve saman nezlesinin diğer semptomlarını hafifletmede faydası vardır. Romatizma ve Gut, Romatizmal eklem deformasyonları, teşhis edilemeyen şiddetli baş ağrıları, Güçsüzlük ve bitkinlik halleri ve tüm alerjik rahatsızlıklarda da koruyucu etkisi yüksektir . Önemli olan Isırgan Tohumunun temiz, kaliteli, bilinçli ayıklanmış kaliteli bir Isırgan Tohumu olmasıdır.

Tere tohumu

Tere tohumu

Tere tohumu yavaş personel metabolizmayı hizlandırmada tesirli rol oynar. Sabahları aç kullanıldığında tiroid hormonunu harekete geçirir. Sigara içenlerin bedeninde meydana gelen zehirleri temizlemeye yardımcı olur. Zayıf, yorgun bedene direnç olanağı sağlar.

Oldukça acı 1 tada sahip oldğundan balla tüketilmesi tavsiye edilir.

Mide ülseri, kanaması ve mide rahatsızlığı olanların tere tohumunu kullanmadan önce doktora danışmalarında yarar var. Çok tüketimi gaz sancılarına sebep olabilir ve tiroid hastalarının uzak durması gerekir.

Buğday ruşeymi

 Buğday ruşeymi

Hücre zarının dayanıklılığını sağlaması buna bağlı olarak bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde mühim rol oynar. koroner kalp rahatsızlığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı tesiriyle kanın akıcılığına, diyabetli hasta olanlarda damar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı olabileceği bildiriliyor.

Doğal afrodizyak niteliğine sahip olan ruşeym, kısırlık tedavisinde de aktif olarak kullanılıyor.

Bağırsak sorunu, çölyak rahatsızlığı olanlar ve lif kullanımında sakınca bulunanlar tüketmemelidir.

Chia tohumu

Chia tohumu

Chia tohumu, kalori alımınızı azaltır ve yiyeceklerin enerji yoğunluğunu düşürmeye yardım olur. Benzer sürede lif alımınızı ikiye katlar.

Kalp sağlığı için mühim 1 yeri vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji ve direnç olanağı sağlar. Kalınbağırsağı temizler ve toksinlerden arınmanıza yardımcı olur.

Bunun yanında güzel 1 cilt ve tırnaklar içinde idealdir.

Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği

Kolesterol düzeyini düşürür, kemikleri güçlendirir, beyin fonksiyonları arttırır ve hormon dengesini sağlamaya yardım olur.

Özellikle erkekler için kemik sağlığında mühim 1 yer tutar. Ek Olarak prostat sağlığında etkilidir.

Ay çekirdeği

Ay çekirdeği

Ay çekirdeği bedende adele ve doku gelişimine ve savunmasına yardımcı bir proteindir.

Ay çekirdeği mühim miktarda bakır, çinko, demir ve lif içermektedir. Bu mineraller kırmızı kan hücrelerine ve bütün bedene oksijen taşınmasına, enerji üretilmesine, bağışıklık sisteminin savunmasına, kan şekerinin ve kan kolesterolünün dengede tutulmasına ve kabızlığın önlenmesine yardım eder.

Keten tohumu

Keten tohumu

Sindirim sistemi sıkıntıları yaşanlar için çokca tercih edilen keten tohumunun iç organların yüzeylerini rahatlatıcı 1 özelliği vardır. Kolesterolü düşürür ve kalp rahatsızlıklarına güzel gelir. Keten tohumunun içeriğinde enfeksiyon giderici maddeler bulunur.

Cildin yapısını yeniler ve cilde parlak görünüm verir. Menopozda meydana gelen rahatsızlıkları giderici 1 özelliğe sahiptir. Erkeklerde ise iktidarsızlığı ortadan kadırmaya yardım olur.

Çoğu beslenme uzmanı sindirimi kolay olduğuiçin öğütülmüş keten tohumunu öneriyor. Keten tohumu gün içerisinde 1 çorba kaşığı civarında tüketilmelidir. Fazlası zarlıdır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir