Dökülen Saçlar İçin Lavanta ÇayıDökülen Saçlar İçin Lavanta Çayı

 Son günlerde bayanların başlıca  sorunlarından olan saç dökülmesi için etkili bir kür “Lavanta Kürü”

 

Saç dökülmesinin bir çok sebebi olabilir.  Aşırı stres, düzensiz beslenme, mevsim değişiklikleri, hamilelik sonrası emzirme dönemi, sıkı yapılan diyetler sonucunda gelişen yoğun kalori ve protein kaybı, kansızlık (demir eksikliği), çinko eksikliği, biotin (Vitamin H) eksikliği saç dökülmesinin başlıca  nedeni olabilir. 

Saç dökülmesine tıbbi tedavi ile birlikte doğal tedaviler ile de desteklemek mümkün. İbrahim Saraçoğlu’nun saç dökülmesi için tavsiye ettiği etkili kürlerden biri  lavanta çayı kürü. Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız,  İbrahim Saraçoğlu’nun lavanta kürünü uygulayabilirsiniz.

Kür İçin Malzemeler:

Bir tutam (yaklaşık 5 g) lavanta
750 ml

Uygulanışı:

Bir tutam (yaklaşık 5 g) lavantayı 750 ml (3 su bardağı) kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz.

Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz. Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki etmesini bekleyin.Yarım saat sonra sadece su ile durulayınız.

Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise, önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki etmesini bekleyin.Daha sonra sadece su ile durulayınız.

Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır.

 

♥ Saçlarınız İçin Neler Yapmalısınız? ♥
♥ Saçların Beyazlaması İle İlgili Yeni Buluş ♥
♥ Saçların Kırılmaması İçin Öneriler ♥

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir