Kepeğe Karşı Aspirin KürüKepeğe Karşı Aspirin Kürü

Hanımlar hep saçları bakımlı olsun isterler. Fakat sıcaklardan dolayı veya kalitesiz şampuanlardan dolayı problemler yaşarlar. Yaşanan ciddi problemlerden biride “Kepek”

Hanımlar kepekten kurtulmak için çeşitli şampuanlar deniyor ancak beklenen sonuçları çoğu zaman alamıyorsunuz. Kepeğe karşı çözümlerden biri de  “Aspirin Kürü”

Baş ağrısı için kullanılan Aspirin bilindiği üzere güçlü bir kimyasal üründür.  İnsan vücudu için çoğu sıkıntıya çözüm getiriyor. Saç bakım uzmanları da yaptıkları denemeler sonucunda saçlara da faydası olduğunu gördüler. Aspirin kürü yapabilmek aslında son derece basit. Saçlarınızı günlük olarak aksatmaksızın yıkamanız gerekiyor.

Kepekten Kurtulmak İçin Aspirin Kürü

Kepek sorunundan kurtulmak için öncelikle 2 adet aspirini parçalayarak toz haline getirin.Toz haline gelen aspirinleri saçınızı yıkadığınız şampuana ilave edin. Bunu, şampuanı elinize dökerek de yapabilirsiniz.
Daha sonra şampuan ve aspirin karışımını kafanıza masaj yaparak yedirin. Daha sonra bu karışımın kafanızda 2 dakika beklemesini sağlayın.
Daha sonra saçınızı şampuanlı kısım kalmayacak şekilde durulayın. Durulamanın ardından 2 dakika bekleyin ve normal şampuan ile kafanızı tekrar yıkayarak kurulayın.

Yukarıdaki uygulamalar, kısa süre çerçevesinde olumlu sonuçları beraberinde getiriyor. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca her akşam yatmadan önce uygulamanız tavsiye edilir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir