Kaşların Güzelliği İçin Yapılması GerekenlerKaşların Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler

Yüz güzelliğinde en önem vermemiz gereken bölge olan kaşlardır. Kaşların şekli tüm yüz görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve kaşlar yüze bakıldığında en çok dikkat çeken bölgeler arasındadır. Peki, kaşların şekilli, sağlıklı ve gür görünmesi için dikkat edilmesi gerekenler neler?

– Kaşlarınızı alırken bulunduğunuz ortamın mutlaka aydınlık olmasına, mümkünse gün ışığı almasına dikkat edin. Çünkü loş ışıkta, gölgeli ortamlarda alınan kaş gün ışığına çıkıldığında tamamen farklı bir şekilde görünebilir. Ayrıca çok ince tüyleri loş ortamda göremeyebilirsiniz.

– Kaşınızı alırken kullandığınız cımbızın kaliteli olmasına özen gösterin. Ucuz cımbızlar çok kısa ve ince tüylerin alınmasını zorlaştırır. Kaliteli bir cımbızla hedeflediğiniz kılları çok daha kolay alabilirsiniz.

– Kaş alırken kılların uzama yönüne doğru almaya çalışın. Böylece size yakışan kaş şeklini daha kolay bulabilirsiniz. Kılın uzama yönünün tersine doğru kaş almak kıl köküne zarar verebilir ve bu da acıya, şişliğe, hatta enfeksiyona neden olabilir.Kaşlarınıza şekil verirken yaşanan ağrı sizi rahatsız ediyorsa saç köklerinin genişlediği, gözeneklerin açıldığı ve cildin daha yumuşak olduğu banyodan sonraki zamanı kullanabilirsiniz.

– Gözleriniz biraz iri ve yuvarlaksa kaş kavisinizi biraz indirip kalınlaştırın. Üstten alınan kaşlar kaşınızın inmesini sağlar. Kalın ve bir sıra inen kaş, göz üzerinde gölge oluşturup, göz yuvarlaklığını kamufle edecektir.

– Düşük göz yapısına sahipseniz kaşlarınıza biraz geniş ve hafifçe düz bir şekil verin. Fakat kaş uçlarınızı yapay ve agresif bir şekilde yukarı doğru çekik yapmayın.

– Eğer küçük gözlere sahipseniz, kaşlarınızı inceltip yay biçiminde almayın. Bu model, gözlerinizi olduğundan küçük gösterir. Tersine biraz kalınlaştırıp şakaklara doğru uzatmalısınız.

– Yaş ilerledikçe göz kapaklarında gevşeme oluşur. Bu gevşemeler sonucu kaş ve göz arasındaki mesafe daralır. Kaşınızı alttan bir sıra alın. Kaş bir sıra yukarı kalkmış olacak, göz kapağınız açılacak ve bu sizi olduğunuzdan daha genç gösterir.

– Kaşlarınız çok sert ve kalın olmadığı sürece makas kullanmamaya çalışın. Şekil vermekte zorlanacağınız kadar kalın telli ve inatçı kaşlarınız varsa göz yapınıza göre etrafında ki tüyleri alın ve kaş fırçası yardımıyla kaşınızı aşağı doğru tarayın. İnce uçlu bir makasla uçlarını kesin. Kaşlarınızı şekillendirmek ve aşağıya düşmesini engellemek için kaş fırçanızın ucuna saç spreyi sıkın, kaşlarınıza bu sprey sayesinde şekil verin. İnanın sonuç harika olacak.

– Çok kısa kaşlara sahipseniz yumuşak uçlu bir kaş kalemi sayesinde kaşlarınızı şakaklara doğru çekin.

– Kaşlarınız seyrek yapılı ise kendinize yumuşak uçlu ve pudra içerikli bir kalem edinin. Pudralı kalemler tarandıkları zaman kaşın arasında dağılır ve kaşın doğal rengi gibi görünür. Kalemi kaşın yönünde paralel çizgiler halinde kaş arasında kullanarak boşlukları doldurun. Yalnız tercih edeceğiniz renk kaş rengine yakın olmalıdır. Özellikle siyah kaş kalemlerinden uzak durun. Yüzünüzü ve bakışlarınızı sertleştirecektir. Hatta kaşlarınız doğal siyahsa bile koyu kahverengini siyah kaleme tercih edin.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir