Kepeğe Karşı Limon Ve SirkeKepeğe Karşı Limon Ve Sirke

Bayan olsun erkek olsun çoğu kişi kepekten şikayetçidir. Sırf bu yüzden koyu renk kıyafet giymek istemezler.

Kepek neden olur?

Kepek sorunu saç derisindeki kuruluk nedeni ile oluşur. Bu kuruluk derinin pul pul  dökülmesine neden olur. Saç telleri arasından görünmeye başlayan döküntülere  bu duruma kepek adı verilir.

Kepek ciddi bir sorundan dolayı olmadığı gibi bulaşıcı da değildir.

Kepek sorununa karşı evde uygulayabileceğiniz iki çözüm – Limon ve Sirke…. 

Limon:

limon

Kepek pul pul dökülüyor ve kaşıntı yapıyorsa çözümü buzdolabında saklı. Limon suyunu sadece kepeğe karşı değil saç köklerinizin güçlenmesi ve saçlarınızın doğal parlaklık kazanması içinde kullanabilirsiniz.

Uygulama:

Limon suyunu saç derinizde kullanmak için saçlarınızı önce hafif bir şampuanla yıkayın. Nemliyken saç derinize parmak uçlarınızla masaj yaparak limon suyunu sürün. Yarım saat beklettikten sonra yine hafif bir şampuanla saçlarınızı yıkayıp iyice durulayın. İyi durulamak önemli çünkü limon suyu kalmış saçla güneşe çıkarsanız saç dipleriniz açılacaktır. Limon saç derisini temizler, fazla yağı alır ve köklerin güçlenmesini sağlar.

Sirke: 

Elma Sirkesi

Sirke antibakteriyel özelliği ile saç derisinde oluşan tahrişlere karşı ve ölü derilerin temizlenip saç köklerinin hava almasını sağlar.

Uygulama:

2 ölçü suya 1 ölçü sirke dökerek yapacağınız karışımla başarı sağlayabilirsiniz. Sirkeli suyla kafa derinize masaj yapıp 20 dakika bekledikten sonra sadece suyla saçlarınızı durulayın.

Saç Bakımı İle İlgili Makaleler…

Kepeğe Karşı Aspirin Kürü
Kuru Saçlarınız Varsa Bırakın Doğal Kalsın
Saçları Doğal Yollar İle Uzatın Ve Hacim Kazandırın
Saça Zarar Veren Hatalar

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir