Vücut Tipine Göre Etek SeçimiVücut Tipine Göre Etek Seçimi

Moda her zaman tüm kadınlara farklı seçenekler sunar. Modada olan eteklerin arasında kendi vücut tipinize günlük çalışma yaşantınıza  uygun eteği ve rengi seçmek ise size kalıyor.

Sırf moda diye giyindiğiniz etek veya sırf bir arkadaşınızın üzerinde görüp de sizinde aldığınız etek siz giyindiğiniz de arkadaşınızdaki kadar güzel durmayabilir. Gelin vücut ve çalışma tarzınıza göre etek seçimi yapmanıza kolayca karar verelim…

etek seçimi

İş kadınlarına öneriler 

Masa başında çalışanlar klasik tarz etekleri tercih edebilirler. Bunlar düz dar kesim olabildiği gibi pileli, yırtmaçlı kesimlerde olabilir. Fazla hareket etmedikleri için doğal dokulu ve likralı kumaşlar tercih sebebi olabilir.

Sürekli hareket halinde olanlar için ise, hem şıklık hem rahatlık için, bu yılın trendi olan kloş, dizaltı boyunda etekler, valonlu çingene etekleri ve çan tarzı etekler oldukça uygun.

İnce bellilere çan etekler 

İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimi kadınların beli oldukça ince, basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Bu durumda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmayabiliyor. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inenetekler öneriyor.

Kısa boylu kadınlara kısa etekler 

Kilolu ve kısa boylu kadınlara etek boyu kısa etekler giymeleri tavsiye ediliyor. En fazla dizde biten etek boyları tercih edilmeli çünkü uzun etekler boyu daha da kısa gösterir.

Zayıf kısa boylu kadınlara da etek boyu kısa etekler yakışıyor. Fakat modeller üzerinde değişik alternatifler kullanılabilinir. Çünkü bu tip kadınlar değişik modelleri rahatlıkla taşıyabilirler.

Renk seçimi 

Etekler de renk seçimi de önemli. Renk seçimi ortama, beden tipine ve eteğin modeline göre yapılmalı.

Renk, desen ve kumaş önerileri 

Kısa ve dar etekler için koyu renkler tercih edilebileceği gibi gibi açık renk ve desenli kumaşlar da kullanılabilir.

Uzun ve bol kesimli etekler için desenli, soft renkler olabildiği gibi canlı renkler de kullanılır.

Kısa ve pileli etekler için ekose kumaşlar ve düz koyu renkliler seçilebilir.

Uzun, düşük belli ve dar etekler için koyu renkler ve çizgili kumaşlar tercih edilebilir.

Dizaltı, dar etekler için iri desenli, karışık renklerin dışındaki diğer düz renkler seçilebilir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir