Göz Kalemi Mi Eyerliner MıGöz Kalemi Mi Eyerliner Mı

Doğru makyaj ile sandığınızdan daha güzel ve alımlı olabilirsiniz!

Tüm kadınlar makyaj yapar ancak doğru makyajı yapıp yapmadığımızın öneli olan. Makyaj yapmak  ile daha güzel olacağınız anlamına gelmediğini sadece doğru ve bilinçli ve güzel terchiler ile makyajın sizi daha güzelleştireceğiniz bilmelisiniz.

Bu sebep ile göz makyajında tartışılır konulardan biri olan göz kalemimi mi eyeliner mı konusunu ele almak istedim. Ve doğru olan kararı verebilmek adına göz kalemi ve eyeliner’In artı ve eksilerini sıralamak istedim.

Göz makyajı denince iki önemli uygulayıcı karşımıza çıkar. Göz kalemi ve eyeliner hem kalıcılık hem de uygulanabilirlik açısından farklılık gösterir. 

Neden göz kalemi… 

– Hazırlanmak için fazla vaktiniz yoksa eyeliner yerine göz kalemini tercih edin. Eyeliner hızlıca kurur ve oldukça kalıcıdır. Sürerken bulaştırdığınız takdirde temizlemek için çok vakit harcayabilirsiniz.

-Yumuşak bakışlara sahip olmak istiyorsanız tercihiniz yine göz kalemi olmalı. Kalemi sürdükten sonra kulak çubuğu ya da varsa kalemin özel süngeriyle çizdiğiniz hattı dağıtıp makyajınızı biraz daha hafifletebilirsiniz.

-Yumuşak uçlu göz kalemlerini gözünüzün içine de sürebilir ve göz makyajınızı daha çarpıcı hale getirebilirsiniz.

Neden eyeliner…

-Daha belirgin ve sert bir etki yarattığı için gece makyajında göz kalemi yerine eyeliner’ı tercih edebilirsiniz. Gündüz makyajınızı geceye taşımak için, sabah sürdüğünüz kalemin üzerinden bir kat eyeliner geçmeniz yeterli.

-Göz çevreniz yağlıysa ve gün içinde göz kaleminiz etkisini yitiriyorsa, gündüz makyajınızda da likit eyeliner’ı tercih edebilirsiniz.

-Çok nemli ya da terleme ihtimaliniz olan bir yere giderken tercihiniz yine eyeliner olsun, böylece makyajınızın akmasını önlemiş olursunuz.

Bir yorum

  1. Melike 31 Ekim 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir