Saçınız Sizi Yaşlı GöstermesinSaçınız Sizi Yaşlı Göstermesin - www.viphanimlar.com

Bayanların saçları en önemli aksesuarlarıdır. Saçlarınızın rengi, modeli ve tarzı sizin yaşlı görünmenize sebep olabilir. Saçlarınızın tarzı ve renginde bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Saçla ilgili yapılan hatalar nelerdir? Yaşlı görünüme neden olan saç stilleri nelerdir?

Saç şekillendiriciler

Saç şekillendirici ürünlerin aşırı kullanımı yıpranmaya ve yaşlı görünüme neden olur. Az miktarda jöle, köpük ya da sprey güzel olabilir. Ancak bu ürünler fazla kullanıldığı zaman solgun bir parlaklık verir.

Kırık saç uçları 

Saçlarınızın bakımsız ve uçlarının kırık olması parlaklığını alır götürür. Işıldamayan saçlar yaşlı görünmenize neden olur. Sık sık uçlarını aldırmaya, besleyici bakım kremleri ve maskeler kullanmaya özen gösterin.

Sapsarı saçlar 

Yaşlandıkça cildinizdeki pigmentler etkinliğini kaybeder ve cildiniz solar. Platin sarısı saçlar daha da yaşlı görünmenize neden olur. Canlı görünecek koyu tonları tercih etmelisiniz.

Aynı boy kesim 

Saçınızın her tarafının eşit uzunlukta olması yaşlı görünmenize neden olur. Hafif katlı saçlar daha özgür ve genç bir görünüm yaratır. Geçişli katlar uygun bir tercih olacaktır.

Çok koyu saçlar 

Saçlarınız çok koyu olduğu zaman yüzünüzdeki şişkinlikler, çizgiler, kırışıklıklar ve gözaltındaki torbalar daha kolay göze çarpar. 30 yaşını geçen kadınların koyu saçlarının biraz açılması gerektiği öneriliyor.

Tipinize Göre Saç Renginiz Nasıl Olmalı

Burçlara Göre Saç Modelleri

Tatilde Denemeniz Gereken Saç Modelleri

Sıcak Yaz Günleri İçin İdeal Saç Modelleri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir