Kıvırcık Saçlar Nasıl YıkanmalıKıvırcık Saçlar Nasıl Yıkanmalı

Kıvırcık saçların yıkanması oldukça zordur. Tüm kıvırcık saçlıların problemi ise saçların yıkanmasıdır.

Kıvırcık saçların bakımı zordur. Kıvırcık saçların yıkanması da oldukça güçtür. Kıvırcık saçlar yıkanırken saçın nemini korumak gerekir. Saçların iyice temizlendiğinden de emin olunmalıdır. Açılmayan saçlar  birbirine girer.  Bu sebepten açılmayan saçları temiz yıkamak mümkün olmamaktadır.  Peki kıvırcık saçlar nasıl yıkanmalı?

Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır?

Kıvırcık saçlar üşenmeden her gün yıkanmalıdır. Saçları her gün yıkayarak düğüm düğüm olmasını engellemiş olacak ve saçlar daha canlı ve sağlıklı görünecek.

Kıvırcık saçlara  uygun şampuan kullanılmalıdır. Kıvırcık saçlar için önerilen  şampuan türleri ağırlaştıran yağ içerikli şampuanlardır. Kesinlikle saçlarınızı açıcı bir krem uygulamalısınız. Çünkü saç kremi saçınızdaki nemin artmasını sağlar.

Kıvırcık saçlara sahip bayanlar düz ve ince telli saçlara oranla daha organik yani doğal içerikli ürünleri tercih etmelidirler. Kimyasal madde içeren saç  kremleri kıvırcık saçlara  zarar verecek, yıpratacak ve nem oranını azaltacaktır. Kimyasal ürünler düz saçlılara %10 zarar verirken kıvırcık saçlılara %40 verir.

Kıvırcık saça sahip bayanlar saçlarını yıkarken sıcak sudan uzak durmalıdır. Saçlar soğuk su ile  yada  ılık su ile yıkamalıdır. Ilık veya soğuk su saçlarınızın kabarmasını, kopmasını ve elektriklenmesini engeller. Soğuk suyun sağlayacağı parlaklığı hiçbir ürün gerçekleştiremez.

Kıvırcık saçlıların saçlarını  banyodan sonra mutlaka kalın dişli taraklar ile ilk şekli vermesi gerekir. Kalın dişli taraklar , kıvırcık saçların daha rahat taranmasını ve kırılmadan açılmasını sağlayacaktır.

Saçınızı taradıktan sonra havlu ile sarın ve saçın nemini kurutma makinesi ile yok etmeyin. Bilindiği gibi saç kurutma makineleri  saçlardaki yağ oranını düşürür. Bu nedenle kıvırcık saçlara sahip olan kişiler fön yerine havlu kullanmalıdır.  Saçın bırakın kendi kendine kurusun. Kurutma makinesi kullanmamaya özen gösterin.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir