Bitmeyen Makyaj ModasıBitmeyen Makyaj Modası

Bitmeyen makyaj modası tabiki de gözlere kuyruklu eyeliner çekmek!

Eyeliner nasıl kullanılır ? Eyeliner kullanmanın incelikleri neler ?

1- Baz oluşturma

Bir fırça yardımıyla transparan pudrayı göz kapaklarınızın üzerinde gezdirin. Bu uygulama sadece göz kapaklarının üzerindeki fazla yağı almakla kalmıyor aynı zamanda göz makyajınızın dayanıklılığını arttırıyor.

2- Doğru ürünü bulma

Uzmanlara göre en iyi fırça ile sürülen tüp eyeliner. Böylelikle ürünün göze bulaşması ya da fazla kullanım gibi bir olasılık söz konusu olmuyor. Jel formlu ürünler de yeni başlayanlar için kolay uygulama sağlıyor. Buna karşın kalem eyelinerlar daha kolay bulaşma riski taşıyor.

3- Doğru çizgiyi öğrenme

Önemli olan sadece bir çizgi çekmek değil, çizgiyi alt ve üst göz kapaklarında kusursuz bir şekilde çekmek ve bitişte her iki çizgiyi de bir birine bağlayabilmek.

4- Sonrasında maskara uygulama

Maskaralarınızı eyeliner’ı çektikten sonra uygulamak gerektiğini belirtiyor uzmanlar. Aksi halde çektiğiniz eyeliner çizgisini düzeltmek zorlaşabilir.

5- Kurumaya bırakma

Eyeliner sürdükten sonra gözleriniz kapalı halde kurumaya bırakmayı ihmal etmeyin. Yoksa farınızla karışma durumu söz konusu olabilir. Küçük düzeltmeler için göz makyajı temizleyicisi ve kulak pamuğundan yardım alın.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir