Kahve Telvesini AtmayınKahve Telvesini Atmayın

Bir fincan Türk kahvesi içtiniz. Afiyet olsun ama fincanda kalan telveyi atmayın kahvenin telvesi ile yüzünüzde peeling yaparak kullanabilirsiniz.

 

Güney Amerika ülkelerinde popüler olan kahve maskesi ülkemizde de son zamanlarda çok popüler oldu.  Soluk ciltler parlaklık veren kahve maskesi aynı zamanda gözenekleri tıkayan ve sivilce oluşumunu tetikleyen ölü cilt hücrelerini de temizler.

Göz altı morlukları eğer kalıtımsal değilse göz altı morluklarında da etkili olmaktadır.  Canlı ve parlak bir cilt istiyorsanız kahve maskesi uygulanması tavsiye edilmektedir.

 

Cildin sıkılaşması ve  gözeneklerin  küçülmesi için çok kolay bir peelingdir. Günde bir fincan kahve içmek hafızayı güçlendirmekte ve telvesi ile de güzelleştirmekte 😉

Kahve Peelingi:

Kahvenin telvesini yüzünüze masaj yapar gibi sürün. Ve kuruyana kadar bekletin.

Eğer cildiniz çok kuruysa parmağınızı zeytinyağına batırıp ondan sonra telveyi yüzünüze uygulayın. Kan dolaşımını hızlandıran, ciltteki pürüzleri alan bu formülü uygularken zeytinyağı yerine gül suyu ve maden suyundan da yardım alabilirsiniz. Amaç burada kahvenin yüzünüzde eşit şekilde dağılımını sağlamak. Kahveyi bir cam üzerinde gezdirir gibi gezdirin. Çok da bastırmayın. Uygulama bittiğinde yüzünüzde bekletmeyin hemen yıkayın.

⇒ Kahvenin 20 Faydası⇐ 
⇔ Kahvenin Gözlere Faydası⇔
♥ Kahveyi Saat Kaçta Tüketmeli – Hangi Saatlerde Etkili ♥

Bir yorum

  1. Songül 9 Şubat 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir