Yıpranan Kuru Saçlara Kakao YağıYıpranan Kuru Saçlara Kakao Yağı - www.viphanimlar.com

Kuru yıpranmış saçların bakımını kakao yağı ile yapın. Kakao yağı katı bir yağ eritip kullanmalısınız ve süreyi bekletmeden durulamak gerekiyor. Kakao yağının doğal bir yumuşatıcı olduğunu konusunda ise kuaförler de hemfikirler.

Kakao yağının saça faydaları nelerdir? 

Nemlendirici özelliği sayesinde kakao yağı saç derisinin kaşınmasını ve tahriş olmasını da azaltmaya yardımcı olur.

Saç derisini temizler, alerjenlerden ve toz parçacıklarından arındırır. Saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı bir saç derisinde saçlar da daha sağlıklı olacaktır.

Kakao yağı saçı nemlendirmesinin yanı sıra, kırılmalardan ve saçın ince telli oluşundan dolayı meydana gelen saç dökülmelerini de önleyebilir.

Piyasadaki pek çok saç bakım ürününde kakao yağının bulunduğunu görebilirsiniz. Kakao yağı ekstra yumuşaklık sağlayan, saçı besleyen ve saçı parlaklaştıran özellikleri ile pek çok firmanın kataloğunda yer almıştır.

Kuru ve yıpranmış saçlardan şikayetçi olanlar kakao yağının faydalarından büyük ölçüde yararlanabilir. Kakao yağı, saç boyası gibi çeşitli kimyasallardan dolayı yağ kaybederek kuruyan saçlara yeniden yağ ikmali yapmanıza yardımcı olur.

Yıpranan saçların onarılmasında ve kırıkların azalmasında etkilidir. Saçları güçlendirdiği için gelecekte saçın kolay kolay yıpranmamasını da sağlamış olur. Kakao yağı zor şekil alan saçlar için de kullanılabilir.

Kakao Yağı Nasıl Kullanılır - www.viphanimlar.com

Kakao Yağı Nasıl Kullanılır?

Saf kakao yağını şampuandan önce yumuşatıcı ve nemlendirici bir maske olarak uygulayabilirsiniz.

Kakao Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Bir kap saf kakao yağını benmari usulü eritip sıvı hale getirin. Sıvılaştıktan sonra yağı masaj yaparak saçınıza uygulayın.

Kakao yağını saçınızda 20 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletip ardından saçınızı şampuanlayın. Saf kakao yağı uygulamasında 20 dakikayı geçmeyin diyoruz çünkü oda sıcaklığında katılaşmaya başlayacak olan yağı uzun süre saçınızda bekletirseniz daha sonra saçınızdan arındırmanız zorlaşacaktır.

Eğer saf kakao yağının hazırlık aşamasını ve kullanımını zahmetli bulduysanız elbette piyasada hazır satılan ve kakao yağı içeren saç bakım ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

İster saf kakao yağı olsun ister hazır bir karışım olsun, alışveriş yaparken kaliteli ürünleri satın almaya dikkat etmelisiniz. Güvenilir firmaları tercih etmek ya da bir ürün satın alırken içindekiler bölümüne kısaca göz atmak gibi tedbirlere başvurabilirsiniz.

Kuru saçlar için yararlı linkler ….

Kuru Saçlar İçin Bal Maskeleri

Kuru Ve Hasar Gören Saçlar İçin Doğal Saç Maskeleri

Kuru Saçlar Ve Kuru Saç Derisi İçin Tavsiyeler

Kuru Yıpranmış Saçları Canladırmak İçin 3 Doğal Ürün

Saçların Kırılmaması İçin Öneriler

Saç Kırıkları İçin Muz Maskesi

2 Yorum

  1. Havva 28 Ocak 2019 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 28 Ocak 2019 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir