Diyettesiniz Peki Kahvaltınız Doğru MuDiyettesiniz Peki Kahvaltınız Doğru Mu

Diyet yaparken en önemli öğündür kahvaltı. Diyette kahvaltı seçimini yanlış yapanlar aksi bir sonuç elde edebilirler.

 

– Özellikle iş ortamında yapılan kahvaltılar kalori tuzağı olabilir. Bu tuzağa düşmemek için kahvaltınızı kendiniz hazırlayın. Sabah sağlıksız atıştırmalıklar yerine akşam hazırladığınız sandviç ya da meyvelerle kahvaltınızı yapın.

– Meyve suları ne kadar sağlıklı görünse de yüksek oranda şeker içerir. Bu nedenle sabahları dışarıdan satın aldığınız meyve suları yerine geceden kendiniz sıktığınız meyve suyunu içebilirsiniz. Limonlu, şekersiz açık bir çay ya da yeşil çay da kahvaltıda yapay meyve suyu yerine tercih edeceğiniz içecekler arasında.

– Hafta sonları şahane bir kahvaltı etmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için kendinizi tutmayın ve istediğiniz her şeyi hafta sonunda yiyin. Fakat tek bir şartla! Öğünleri git gide azaltın. Bu sayede formunu koruyabilir, kilo verebilir ve sabah yediklerinizi gün içinde rahatlıkla yakabilirsiniz.

– Kahvaltıdan önce aç karnına ılık limonlu su içerek kilo verebilir ve kahvaltıda daha çabuk doymayı sağlayabilirsiniz. Günün hiçbir öğününde suyu atlamayın ve mümkün olduğu kadar su için.

– Zeytinyağı gibi sağlıklı yağları kahvaltıda mutlaka tüketin. Bu hem bağırsaklarınızın iyi çalışmasını hem de metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Aşırıya kaçmamak şartıyla ekmeğinizi birkaç kere zeytinyağına batırabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Her Gün Bir Yumurta
Kivi Diyeti 4 Günde 2 Kilo Verin.
Hızlı Kilo Vermek İçin Kahvaltı Önerileri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir