Taze Yenilenmiş Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?Cilt tabakasının kendini yenileme süreci yaşa ve cilde göre değişebilir. Cildin kendini yenilemesi normalde 2 ila 4 haftadır.

4  hafta  yenilenen cilt tabakası yenilenmiyorsa ne yapılmalı?

Cildin Yenilenmesi İçin Yapılması Gerekenler :

– Yüzünüzün çok hassas olduğunu asla unutmayın. Arındırıcıları kullanırken yavaş ve yuvarlak hareketlerle uygulayın. Cildinize karşı her zaman nazik olun.

– Eksfoliyasyonu gece yapın ve işlemden hemen sonra makyaj yapmayın.

– Cildinizin tipine göre ekfoliyasyonu ne zaman yapmanız gerektiğine dikkat edin. Özellikle hassas ve olgun cilde sahipseniz zamanlamaya ve kullandığınız ürünün yapısına fazla özen gösterin.

– Cilt tipiniz haftada iki kere arındırmaya uygunsa, işlemi iki gün üst üste yapmayın. Cildi incitmemek için arındırmalar arasında en azından üç gün bırakın.

Cildi Arındırma Zamanı – Eksfoliasyon Nedir?

– Güneşli havalarda cildinizi gerektiğinden fazla ölü hücrelerden arındırmaya çalışmanıza gerek yok. Çok fazla arındırma cildin güneşten daha çok zarar görmesine neden olabilir.

– Kesinlikle vücut arındırıcılarını ve scrub’larını yüzünüze uygulamayın. Vücut arındırıcıları yüz ekfoliyasyon ürünlerinden daha sert ve keskin arındırıcı maddelere sahiptir, yüzünüze zarar verebilir.

– Gereğinden fazla mikrodermabrasyon cildin yüzeyini inceltir. Her şeyin fazlası zarar diyerek cildinizi koruyun.

– Vücut arındırıcı veya scrub’larını haftada 2 kere kullanabilirsiniz. Güneş yanıklarından sonra ekfoliyasyon ürünlerini kullanmaktan kaçının.

Şeker Ve Limon İle Peeling

Yüzünüzü Soğuk Suyla Yıkamanın Yararları

Yoğurdun Cilde İnanılmaz Faydaları

Sağlıklı Cilt İçin Öneriler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir