Sağlıklı Bir Cilt İçinSağlıklı Bir Cilt İçin

Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için ilk önce stresten uzaklaşmanız gerekir.

Sağlıklı bir cildiniz yoksa makyaj yapsanız dahi cildiniz güzel görünmez. Cildinizin sağlığı için verilen önerileri uygulamanızı tavsiye ederiz.

İYİ UYUYUN

Artık cilt bakım ürünlerinde de rastlanılan C vitamini, kan dolaşımını hareketlendirdiği için bu tip ürünleri tercih edin.
Cildinizi nemlendirin. Bitki özlü nemlendiriciler, cildi aktif hale getirip üzerinde koruyucu bir tabaka oluşmasını sağlıyor.
Yüzünüzü haftada iki defa kremleyip beş dakikalık masaj uygulayın.
Uyku önemli; gece saat 01.00’den önce yatmaya özen gösterin.
Patates masajı cildi tazeler ve dinlendirir. Öncelikle çiğ patates dilimlerini 10 dakika buzdolabında bekletin. Cilt temizliğinizi yaptıktan sonra, patates dilimleriyle yüzünüze masaj yapın. 15 dakika boyunca patatesin suyunun cildinize etki etmesini bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.
Kolajen tabakasını harekete geçirmek için şu tarifi uygulayın: 250 gram domates, iki şeftali, kabuğu soyulmuş yarım limon ve bir havucu katı meyve presine koyup bir damla zeytinyağı ve bir miktar iyot tuzu ekleyip karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.
Lipozom maskeleri besleyicidir. Ayrıca cildin alt tabakalarına etki eder.

KIŞ BAKIMI İÇİN AMPUL

Ampuller ve yenileyici kapsüllerle yapılacak yoğun bir kür, kışın sert koşullarına karşı cildin dirençli olmasını sağlar. Bu ürünleri, dört hafta boyunca yüzünüzü kremlemeden önce sürün.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir