Aşık Mısınız? Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?Aşık Mısınız? Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız ?

1- Yemeği unutursunuz: Aşık olduğunuzun en belirgin kanıtlarından biri yemeden içmeden kesilmektir. Bunun anlamı sadece aklınızın başka yerde olması değil, bu kişiyi yemekten daha çok istemeniz, ona öncelik tanımanız demektir.

2- Kendinizi gülümserken yakalarsınız: Aşık olmak insanı öyle şaşkına çevirir ki yüzünüze engel olamadığınız bir gülümseme yerleşir. Bu ağzı kulaklarında dolaşma halinin bir nedeni kendinizi iyi hissetmeniz, diğer nedeni de kendinize gülmenizdir.

3- Ona bakamazsınız: Onunla konuşurken herhangi birinle olduğu gibi gözlerinin içine bakamazsınız, çünkü gözlerinde eriyip gitmekten, duygularınızı anlamasından korkarsınız. İyisi mi alnına bakıp konuşun.

4- Onun için giyinmeye başlarsınız: Bunu yaptığınızı inkar etmeyin, saçınıza başınıza daha fazla özen gösterirsiniz, hangi renk bluzu giyseniz daha çok beğenir diye düşünmeye başlarsınız.

5- Görmeyince onu özlersiniz: Aşık olduğunuz kişiyle, okulda veya iş yerinde karşılaşıyorsanız ve bir gün göremezseniz, bütün gününüz size sıkıcı ve anlamsız gelir.

6- Garip kıskançlıklar başlar: Dün gece birileriyle sinemaya gittiğini mi duydunuz, kıskançlıktan geberirsiniz. Kimlerle gitti, sizi neden çağırmadılar, içinizi kurt kemirir, kıskançlıktan kulaklarınıza kadar kızarırsınız.

7- Gözleriniz parlar: Aşık olmanın fiziksel etkileri sadece gülümsemekten ibaret değil, kendinizi daha iyi hissedersiniz, dinç olursunuz, etrafınızda herkes ışıldadığınızı, gözlerinizin parladığını söyler.

8- Kıpır kıpır olursunuz: Üzerinize bir hamaratlık gelir, işe veya okula poğaçalar, kurabiyeler yapıp götürürsünüz. O ve arkadaşlarınız ya gelirse diye evinizi devamlı derli toplu tutarsınız.

9- İşe konsantre olamazsınız: Devamlı onu düşünmekten işi gücü serdiyseniz, hayal aleminde dolaşıyor ve gayret etseniz de bir türlü işinize konsantre olamıyorsanız, şüpheye gerek yok kesin aşık oldunuz demektir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir