Gözleriniz Yorgun BakmasınGözleriniz Yorgun Bakmasın

Yorgunluk en çok gözlerden anlaşılır. Arkadaşlarınız,  dostlarınız gözlerinize bakar ve ” yorgun gözüküyorsun” derler.  Peki yorgun gözükmemek  için ne yapılmalı?

 

Günlük yaşamda yorgunluğumuz ilk gözlerimize yansır. Yaşın verdiği yorgunluklar da ilk gözlere yansır. İleri yaşlarda yaşlanmanın etkisi ile de göz altlarında morluklara sebep olur.  Daha canlı bakan gözlere sahip olmak için neler yapabilirsiniz?

Canlı Ve Parlak Gözler İçin Öneriler:

1. Beyaz göz kalemi

Gözlerinizin iç kısmına beyaz göz kalemi sürün ve anında parlak bir etki yakalayın. Göz pınarı çevresine sürün ve parmağınızla yedirin.

2. Göz kremi

İnce cilt, deri altındaki damarları gösterdiğinde gözaltı morluğu oluşur. Kolajen ve kafein içeren kremler ile kan damarlarını besleyebilir ve morluğu giderebilirsiniz.

⇒ ⇒ ⇒ Göz Makyajının İncelikleri ⇐ ⇐ ⇐

3. Kapatıcı

Sarı tonlarına sahip bir kapatıcı ile gözaltındaki morlukları kapatabilir ve ten renginizi açabilirsiniz.

4. Alerji tedavisi

Antihistamin ve dekonjestan kullanarak alerjinin neden olduğu morluklardan bir ay içinde kurtulabilirsiniz. İlaç kullanmak istemiyorsanız geceleri iki yastıkla uyuyun ve gözlerinizin altında kan akışının azalmasını sağlayın.

5. Dikkati uzaklaştırın

Dikkati yorgun gözlerinizden uzaklaştırın. Alt kirpiklere maskara ya da kalem kullanmayın. Parlak bir ruj ile de dikkati dudaklarınıza çekin.

♥♥♥ Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin 7 İksir ♥♥♥

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir