Evde Cilt Maskesi Yapımında Kullanılan Doğal MalzemelerDoğal Cilt Bakımı

Ev yapımı maskelerde hep doğal ürünler kullanılır. Bu ev yapımı yüz maskeleri cildinizi daha iyi hissetmenizi, daha iyi görünmenizi ve yaşlanma sürecine karşı savaşmanızı sağlar.

Evde Cilt Maskesi Yapımında Kullanılan Doğal Malzemeler Nelerdir?

Çoğu bayan kullandığı cilt bakımı ürünlerinin doğal olanını tercih etmektedir. Özellikle de yüz ve saç maskelerinde kullanılan doğal ürünler arasında bal, muz, limon, avokado, çilek ve yumurta bulunmaktadır.

Evde Cilt Maskesi Yapımında Kullanılan 11  Doğal Ürün Ve Cilde Faydaları

1. Bal

Bal

Bal inanılmaz bir üründür. Yüzyıllardır güzellik için kullanılmakta ve bilim hala vücut için yapabileceği tüm güzel şeyleri çözmektedir. Bunlardan biri, cildi güzelleştirmesidir. Bu yüzden yüz maskesi yapımında harikadır.

Kalın kıvamı nedeniyle balın yüz maskesi olarak uygulanması kolaydır. Antioksidanlar içerir ve cildinizi nemlendirir, normal kullanım için mükemmel bir seçimdir. Lakin; arılara veya aspirine alerjiniz olmadığı sürece herhangi bir ters tepkimeye neden olma sıklığı çok düşüktür.

Bal cildi arındırmaya yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Ayrıca, cildinizin emeceği enzimleri de içerir. Organik , saf bal kullandığınızdan emin olun, böylece bu enzimler yerinde olacaktır. İşlenmiş bal enzimleri yok eder ve sınırlı sonuç verir.

Hassas Ciltlere Ballı Ve Yoğurtlu Nemlendirici Yüz Maskesi

2. Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı

Yumurta sarısında vitaminler ve mineraller bulunmaktadır. Yumurta sarısının içerdiği vitamin ve mineraller cildinizi gençleştirici etkiye sahiptir. Ayrıca cildinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

3. Yumurta Beyazı

Yumurta Beyazı

Yumurtanızı ayırdıktan sonra beyazlarla ne yapmalı?
Bunları yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz, çünkü yumurta sarısından daha fazla protein içerirler.
Yumurta akı yüzünüzde kuruduğunda cildinizin gergin olduğunu hissedeceksiniz. Bu gözenekleri sıkılaştırır ve daha sığ kırışıklıkların görünümünü azaltır. Organik yumurtaları kullanın.

4. Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi kolesterolü düşürmeye yardımcı olmasının yanı sıra başka yararları olduğunu da bilmelisiniz. Yulaf ezmesi uzun zamandan beri tamamen doğal peeling olarak kullanılmıştır, ancak yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz.
Yulaf ezmesi cildinizin daha genç görünmesini sağlayan bol miktarda amino asit içerir. Aynı zamanda cildinizi yatıştırmaya yardımcı olur. Cildinizdeki kızarıklığı azaltmak için mükemmel bir yöntemdir.
Yulaf ezmesi ve su ile bir macun hazırlayın ve eşit şekilde yayın. İki bileşenli bir yüz maskesi istiyorsanız, bal ile birleştirerek faydalarını arttırabilirsiniz.

5. Muz

Muz

Muz içerdiği potasyum ile cildi nemlendirmeye yardımcı olur, bu nedenle cildiniz kuru görünüyorsa ve neme ihtiyaç duyuyorsa, anında bir iyileşme göreceksiniz.

Muz sadece potasyum içermez, aynı zamanda cildiniz tarafından emilecek ve görünümünü iyileştirecek vitamin çeşitlerine sahiptir. A vitamini koyu renkli lekelerin, B vitamini kırışıklıkların kaybolmasına yardımcı olur.

Kırışıklıklara Muz Maskesi

Aynı zamanda cilde doğrudan yapışan bir dokusu olduğu için mükemmel yüz maskesidir.

6. Limon

limon

Limon, mis gibi kokusundan dolayı temizlik ürünlerine sıklıkla eklenir, ayrıca asitliği ve vitaminleri nedeniyle cilt için iyi bir temizlik maddesidir. Cildin  ve ölü cilt hücrelerin temizlemesine yardımcı olur.Tek başına limon suyundan yüz maskesi yapabilirsiniz.

Limon İle Gelen Cilt Güzelliği

Limonun cilt üzerinde büzücü bir etkisi vardır ve içerdiği sitrik asit sayesinde exfoliant işlevi görür. Bu cilt üzerinde biraz sert olabilir, bu yüzden su, süt, yoğurt veya yulaf ezmesi gibi cilt için yararlı malzemeler ile incelterek yatıştırıcı bir maske elde edebilirsiniz.
Her zaman olduğu gibi organik limon önerilir.

7. Yoğurt

Yoğurt

Yoğurdu cilt maskelerinde kullanılması ciltte çok çok rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Ayrıca içerdiği laktik asit cildiniz üzerinde parlamaya yardımcı olacaktır.

Yoğurt laktik asitle doludur ve cildiniz doğrudan uygulanmasından, ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde çalışarak size daha genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda serin ve kremsi yoğurdun yüzünüzdeki yatıştırıcı etkisi de var ve sivilceyle savaşmanıza yardımcı olacak mineraller içeriyor.

8. Zeytinyağı

Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağı tüketebileceğiniz en sağlıklı yağlardan biridir. Aynı zamanda topikal olarak harikalar yaratır ve cilt çok faydalıdır.

Zeytinyağı, birçok yüz ürününün yaptığı gibi gözeneklerinizi tıkamaz. Sahip olduğu antienflamatuar özelliklerden faydalanacak, kırmızı lekeleri azaltacak ve yaşlanma belirtilerine antioksidanlarla savaşmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda çok iyi bir nemlendiricidir, bu da cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

9. Çilek

Çilek

“Alfa hidroksi” terimine aşina olabilirsiniz, çünkü güzellik endüstrisi tarafından çokça kullanılır. Çilek, serbest radikallere karşı işe yarayan alfa hidroksil asitleri içerir ve en yaygın yaşlanma belirtilerine yardımcı olarak cildin görünümünü iyileştirir.
Çilek püresini karıştırın ve yüzünüze eşit şekilde yayın.

Çilek İle Peeling Maskesi İçin TIKLAYIN…

10. Avokado

Avokado

Avokado ihtiva ettiği sağlıklı tekli doymamış yağ yaşlanma ile ilişkili ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
Avokado cildi nemlendirir, yaşlanma belirtilerini azaltır ve kepek, akne ve sedef hastalığını tedavi eder.

11.Hindistan Cevizi Sütü

Hindistan cevizi sütü

Hindistan cevizi sütünü doğrudan yüzünüze kullanarak ten yumuşatma etkisini elde edebilirsiniz.

Hindistan cevizi sütü, kızarıklığı ve lekeleri azaltmaya yardımcı olan antienflamatuar faydalar içerir. Ayrıca cildin temiz kalmasına yardımcı olacak anti-bakteriyel ve anti-mikrobik özelliklere sahiptir. Gözeneklerin boyutunu azaltır ve cilt üzerinde çok rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Etkinliğini artırmak istiyorsanız, bal ile karıştırın.

Doğal Ürünler Kullanılarak Hazırlanan Yüz Maskesi Önerilerimiz…

Sivilceler Ve Sivilce İzleri İçin Doğal Cilt Maskesi

Hassas Ciltlere Ballı Ve Yoğurtlu Nemlendirici Yüz Maskesi

Sütlü Yoğurt Maskesi İle Kuru Ciltlere Elveda

Yağlı Ciltlere Kayısı Yağı Maskesi

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Doğal Maske Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Yüz Maskeleri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir