Diş Eti Kanaması İçin Etkili 8 Doğal ÇareDiş Eti Kanaması İçin Etkili 8 Doğal Çare - www.viphanimlar.com

Diş etlerindeki kanama çoğunlukla yaygın bir diş eti hastalığı olan diş eti iltihabının bir sonucudur. Ancak diş eti iltihabı, diş eti hastalığının sadece erken bir aşamasıdır ve diş kaybı gibi daha kötü durumları önlemek için tedavi edilebilir.

Dişlerinizi fırçaladığınızda veya diş ipi kullanırken diş etleri kanarsa, bunun normal olduğunu  düşünebilirsiniz.
Ancak diş etlerinden kanama, altta yatan bir sorunu gösterir.

Çok sert fırçalama, yaralanma, hamilelik ve iltihaplanma gibi faktörler diş etlerinde kanamaya neden olabilir.
Diş eti iltihabı kızarıklığa, şişmeye ve hassasiyete neden olabilir ve diş eti iltihabı veya periodontit gibi periodontal hastalık belirtisi olabilir .

Diş Eti Kanamasına Karşı Kolay Ve Etkili Doğal Çareler Nelerdir?

Diş eti kanamaları için evde uygulayabileceğiniz doğal çareler vardır. Evimizde bulunan malzemeler ile diş eti kanamasını tedavi edebilirsiniz. Bu doğal çareleri denemenize rağmen belirtileriniz devam ederse, bir uzmandan yardım isteyin.

Diş Eti Kanaması İçin Doğal Çözümler, Diş Eti Kanamalarına Karşı 8 Doğal Çare:

1. Aloe Vera

Aloe vera’nın güzellik için bir çok kullanım alanı vardır ve bunlardan biride diş eti kanamasını tedavi etmektir.

Aloe Vera, diş etlerinizi iyileştirmeye yardımcı olan antibakteriyel özellikler içerir.

1 çay kaşığı aloe vera jelini parmaklarınızın ucuna alın ve nazikçe diş eti kanamasına uygulayın. Bunu günde 2-3 kez yapabilirsiniz.

2. Karbonat

Su ve karbonat kullanarak bir hamur yapın. Dişlerinizi fırçalamadan önce, karışımı diş etlerinizin üzerine masaj yapın.

Karbonat, diş etlerinizin kanamasına neden olan bakterileri öldürebilen antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ayrıca ağzınızdaki pH değerini dengeleyebilir ve dişlerinizde plakların ve lekelerin çıkmasına yardımcı olur.

3. Kızılcık Suyu

Günde bir kere şekersiz kızılcık suyu için.

Kızılcık, diş etlerinizi ve dişlerinizi zararlı bakterilerden uzak tutmaya yardımcı olan anti-mikrobiyal özellikler içerdiği bilinen antosiyaninler ve fenolik asitler içerir.

4. Bal

Balı parmaklarınızın ucuna koyun, sonra diş etlerinize hafifçe masaj yapın.

Bal, diş etlerinde kanamaya neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olan anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özellikler içerir. Balı diş etlerinize günde en az iki kez düzenli olarak uygulayın.

5. Süt

Diş etlerinizde kanamaya başladığında 1 bardak ılık süt için. Bunu günde en az 1-2 kez yapın.

Süt, yüksek miktarda K vitamini ve kalsiyum içerir ve bu da diş etlerinizi güçlendirmenize ve kanamayı durdurmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca sütün antienflamatuar niteliği , durumun neden olduğu iltihabı azaltmada ve yatıştırmada da yardımcı olur.

Uyarı: Plak oluşumunu önlemek için süt içtikten sonra dişlerinizi mutlaka fırçalayın.

6. Tuzlu Su İle Durulama

Tuz, şişmeyi azaltan ve ayrıca diş eti kanamasına neden olan enfeksiyonlarla mücadele ederken, şişmeyi azaltan antiseptik ve anti-enflamatuar özellikler içerir.

Tek ihtiyacınız olan ılık su, sonra biraz tuz. İkisini karıştırın, sonra solüsyonla ağzınızı iyice durulayın. Günde en az 2-3 kez kullanın.

7. Elma Sirkesi

1 tatlı kaşığı elma sirkesini, 1 su bardağı ılık su ile karıştırın. Ağzınızı çalkalamak için bu çözeltiyi kullanın. Günde en az bir kez yapmalısınız.

Elma sirkesi diş eti kanamasına neden olan enfeksiyonlarla mücadele edebilen doğal bir antimikrobiyal maddedir. Asetik asit, elma sirkesinin en önemli bileşenidir ve diş etlerinde iltihaplanmayı ve şişmeyi hafifletmeye yardımcı olabilecek antienflamatuar özellikler gösterir.

8. Limon Suyu

Limon, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklerinden dolayı çeşitli amaçlar için kullanılır. Limonun antibakteriyel yapıları, diş etlerinizin zayıflamasına ve kanamasına neden olan bakteriyel enfeksiyonlarla mücadele ederken, anti-enflamatuar özellikleri, şişliğin ve kanamanın iyileşmesinde yardımcı olabilir.

1 limonun suyunu, 1 su bardağı su ile karıştırın. Her yemekten sonra ağzınızı durulamak için bu çözeltiyi kullanın.

Dişleri Beyazlatan Yiyecekler Nelerdir?

Bembeyaz Dişler İçin Doğal Diş Macunu

Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Diş Taşlarını Yok Eden Doğal Formüller

Bembeyaz Dişler İçin 8 Öneri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir