Zerdeçal Lekesi Mutfak Tezgahından Nasıl Çıkar?Zerdeçal Lekesi Mutfak Tezgahından Nasıl Çıkar - www.viphanimlar.com

Hint mutfağında çok kullanılan zerdeçal artık ülkemizde de kullanılmaktadır. Çok şifalı bir bitki olan zerdeçal Alzhemir başta olmak üzere bir çok hastalığa şifa olmaktadır.

Zerdeçalı yemeklerde kullanırken ister istemez mutfak tezgahlarında inatçı lekeler oluşturmaktadır. Zerdeçal lekesini mutfak tezgahından kolayca çıkarmak için basit yöntemler vardır.

Zerdeçal Lekesi Mutfak Tezgahından Nasıl Temizlenir?

Zerdeçal Lekesini Kabartma Tozu İle Temizleme

Kabartma tozu, zerdeçal lekelerini çıkarmak için etkili bir yöntemdir. Kalın bir macun oluşturmak için kabartma tozu az miktarda suyla seyreltebilirsiniz. Macunu lekeli alana uygulayın. Birkaç dakika bekletin. Alanı temiz bir bezle silerek temizleyin.

Sirke Veya Limon Zerdeçal Lekesini Nasıl Çıkarır?

Sirke ve limon, mutfakta kullanılan temel maddelerdir ve zerdeçal lekelerinin giderilmesinde oldukça yardımcı olabilir. Sirke veya limon suyunu suyla seyreltin. Solüsyonu lekeli alana uygulayın. Lekenin üzerinde çözeltiyi bir süre beklemesine izin verin. Lekeyi birkaç dakika sonra temiz bir bez veya temizleyici kullanarak silin.

Sıvı Deterjan Tezgaha Olan Zerdeçal Lekesini Çıkarır Mı?

Sıvı deterjanlar, zerdeçal lekesi dahil olmak üzere bir başka etkili leke çıkarma çözeltisidir. Bir damla suya bir damla sıvı deterjan karıştırın. Bu çözeltiyi lekeli alana uygulayın. Birkaç dakika bekletin. Alanı temizlemek için bir sünger  ile ovun ya da fırçalayın.

Domates Sosu Lekesi Nasıl Çıkar?

Lekeleri Çıkarmak İçin 6 Doğal Yöntem

Giysilerden Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir