Muz Zayıflatır Mı, Muz Diyette Yenir Mi?



Muz Zayıflatır Mı, Muz Diyette Yenir Mi - www.viphanimlar.com

Muz yemek kilo vermenize yardımcı olur mu? Cevabımız Evet!

Muzun Kalorisi Ne Kadar?

Sadece 1 orta boy muz; 3 gram lif, 14 gram doğal şeker, 27 gram karbonhidrat, 105 kalori içerir.

Yapılan bir araştırmada, muzun mideye doğal bir antiasit (asit giderici) gibi davranan ülser önleyici özelliklere sahip olduğu bildirildi.

Muzun Zayıflamaya Faydaları

Size daha tok hissettirmenin yanı sıra, muz midenin hasarlı mukoza zarının onarımına yardımcı olabilir ve gastrite karşı koruma sağlayabilir.
Ayrıca, kalp için çok fazla potasyum ve ruh halini yükseltmek için triptofan içerir.

Şeker hastaları da aşırıya kaçmadan muz yiyebilir, sadece olgunlaşmadan ve çok tatlı olanlardan kaçınılmalıdır..

Ancak, diğer meyvelerle karşılaştırıldığında, muzun kalorisi ve karbonhidratı biraz daha yüksek olduğunu unutmayın.
Günde bir muz yemek hastalıklardan korur.

Muzun Kilo Vermeye Yardım Eden 5 Nedeni

1. Açlığı Azaltılır.

Kilo vermenin en zor kısımlarından biri açlığınızı kontrol etmektir. Daha fazla yemeye alışkın olduğunuzda, diyet yaparken aç olabilirsiniz. Açlıkla savaşmanın en etkili yollarından biri daha fazla lif tüketmektir.

Muz, lif bakımından zengin bir besindir. 1-2 muz tüketerek açlığınızı azaltmaya ve daha dolgun hissetmenize yardımcı olabilirsiniz. Lif dolu yiyecekleri tükettiğinizde, açlık hissetme ve sağlıksız yemekler yemeye devam etme olasılığınız daha düşüktür.

Ayrıca muz, daha tok hissetmenizi sağlayacak pektin ve dirençli nişasta içerir. Elyafla birleştirildiğinde, bunlar daha çabuk tok kalmanıza yardımcı olacak ve diğer yiyecekler için istek duyma olasılığınızın azalmasını sağlayacaktır.

2. Muz Büyük Tatlı Alternatifidir.

Muz çok tatlıdır ve bazen tatlı yiyecekleri tüketmemiz gerekir. İnsanlar düz, sıkıcı ve tatsız diyetlere sadık kaldıklarında pes etmeleri veya başarısız olmaları daha olasıdır. İnsanlar bazen lezzetli yemekler için can atıyorlar.
Muz sağlıklı olduğu kadar tatlı olduğu içinde harika bir tatlı alternatifi olabilir. Bu nedenle, tatlıyı bırakın ve muzu bir tatlı alternatifi olarak düşünün.

3. Muz Doğal Şişkinlik Azaltıcıdır.

Muz, sindirimin iyileştirilmesinde yardımcı olan iyi bir prebiyotik kaynağıdır. Ayrıca, su tutulmasını azaltmaya yardımcı olan iyi bir potasyum kaynağıdır.

Yapılan bir çalışma, en az 2 ay boyunca yemek öncesi atıştırmalık olarak günde iki kez küçük bir muz tüketen kadınların karnındaki şişkinliklerini % 50 azalttığı bulunmuştur.

4. Muzun Glisemik İndeksi Düşüktür.

Kilo verirken, bir gıdanın şeker içeriğinden daha fazlasına odaklanmalısınız. Gerçekten ihtiyacın olan şey düşük glisemik indeksi olan yiyecekler. Yüksek glisemik indeksi olan yiyecekler kan şekeri seviyenizde ani yükselmelere neden olabilir, bu da enerji çökmelerine neden olabilir.

Diyabet ve obezite olan insanlar yüksek glisemik gıdaların etkilerine çok eğilimlidir. Muzun düşük bir glisemik indeksi vardır. Bu muz tüketmenin, kan şekeri seviyenizdeki artmaya ve düşmeye katkıda bulunmayacağı anlamına gelir. Bu nedenle, muz diyet yapan insanlar için özellikle iyidir.

5. Muz Spor Yapanlar İçin İdealdir.

Mükemmel bir kilo verme planı düzenli egzersiz içerir. Fitness uzmanları muzun egzersiz öncesi ve sonrası için ideal bir kaynak olduğu konusunda hem fikirdirler.

Muzlar glikoz bakımından zengindir. Kolayca sindirilebilen bu şeker, yoğun spor yapanlarda en uygun enerjiyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zorlu bir egzersiz sırasında kaybedilen enerji depolarını da hızla doldurur.

Muzlu yulaflı diyet kurabiye tarifi için tıklayın…

Glutensiz Muzlu Ekmek

Kırmızı Muzun Faydaları

Muzun Olgunlaşmasını Hızlandırmanın 4 Yolu

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir