Hindistan Cevizi Sütü İle Saç Düzleştirici Maske TarifiHindistan Cevizi Sütü İle Saç Düzleştirici Maske - www.viphanimlar.com

Kuaföre ve güzellik salonlarına giderek saçınızı düzleştirmek çok pahalıya mal olabilir. Ayrıca kullanılan kimyasal maddeler nedeniyle sizin için zararlı olabilmektedir.

Saçlarınızı düzleştirmek için evinizde rahatlıkla saçınıza zarar vermeden çok kolay bir maske hazırlayarak saçlarınız düzleştirebilirsiniz.

Evde Saç Nasıl Düzleştirilir?

Saç Düzleştirmek İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Saçlarınızı ev ortamında doğal ürünler ile düzleştirebilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirmek için, hindistan cevizi sütü, limon suyu, zeytinyağı ve mısır nişastası gerekmektedir.

Evde Doğal Saç Düzleştirme Maskesi Tarifi:

Doğal Saç Düzleştirme Maskesi İçin Malzemeler:

3 yemek kaşığı mısır nişastası
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 su bardağı hindistan cevizi sütü
1 limon suyu (yaklaşık 4 yemek kaşığı)

Hindistan Cevizi Sütü İle Saç Düzleştirici Maske Nasıl Hazırlanır?

Bir kapta limon suyunu ve mısır nişastasını birleştirin. Karışıma zeytinyağı ve hindistan cevizi sütü ekleyip iyice  karıştırın ve orta ateşte sürekli karıştırın. Kremsi bir kıvam elde edinceye kadar bunu yapın.
Hazırladığınız karışımı saçınıza uygulayın ve üzerine bir duş başlığı veya sıcak havlu ile kapatın. 1-2 saat boyunca bekleyin. Şampuan ve saç kremi kullanarak durulayın.

Not: Haftada 2-3 kez veya gerektiğinde tekrarlayın.

Hindistan Cevizi Sütü İle Hazırlanan Saç Düzleştiricinin Saça Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi sütü ve Limon Suyu

Limon suyu ve hindistan cevizi sütü saçları düzleştirmeye ve bukleleri gevşetmeye yardımcı olur. Hindistan cevizi sütünün saç düzleştirme özelliği vardır. Saçınıza güzel bir parlaklık veren harika bir saç nemlendiricidir.

Ayrıca, kafa derisi enfeksiyonunuzu serbest tutmak için mantar önleyici ve anti bakteriyel özelliklere sahip olmanın avantajlarına sahiptir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur ve saçınızı besler. Ayrıca saç derinize zeytinyağı sürmek daha sağlıklı olmasını sağlar.

Mısır Nişastası

Mısır nişastası, tüm saç tellerini kaplamak için kremsi dokusuna dönüşmesine yardımcı olur.

Saçları Düzleştirmek İçin Doğal Çözümler

Kıvırcık Saçlar Nasıl Yıkanmalı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir