Cilt Sarkmasını Önlemek İçin Etkili İpuçlarıCilt Sarkmasını Önlemek İçin Etkili İpuçları - www.viphanimlar.com

Yaşlandıkça, cildiniz sarkar ve bunun için herhangi bir çare yoktur. Cildin sarkması, elastin ve kollajenin zayıflamasına ve doğal kaybına bağlıdır. 

Ancak, endişelenmenize gerek yoktur. Cildin sarkmasını önleyen birkaç kolay ve temel adımı var.

Cildin sarkmasını ve yaşlanmasını önlemede yardımcı olabilecek bazı etkili ipuçlarını öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Cilt Sarkmasını Önlemek İçin Ne Yapılabilir?

Cilt Sarkmasını Önlemek İçin Etkili 7 İpucu

1. Tatlı ve Şekerli İçeceklerden Kaçının.

Nişasta ve tatlı yiyeceklerin cilt yaşlanmasını hızlandırabileceği bildirilmiştir.

2. Dengeli bir Diyet yiyin

İşlenmiş gıdalar, sağlıklı cildin 1 numaralı düşmanıdır. Bunun yerine meyve ve sebzeleri seçebilirsiniz. Bazı gıdalar  yüzünüzün sarkmasını engeller ve pürüzsüz tutmanıza yardımcı olur.

Zagrep Üniversitesi Hastane Merkezinin yürüttüğü araştırmaya göre Omega-3 yağ asitleri, fitoöstrojenler, antioksidanlar ve koenzim Q10  vücudunuzdaki dejeneratif süreçleri ve enflamasyonu düzenlemeye yardımcı olur .

Cildin sıkı ve sıkı görünmesini sağlamak için peynir, fıstık, kurutulmuş meyve ve kereviz tüketebilirsiniz.

3. Düzenli Egzersiz

Fazla kilolu olmak cildinizi gerebilir ve yüzünüzdeki elastin liflerini zayıflatabilir. Düzenli egzersiz yapmak, daha genç ve ışıltılı görünen bir cildin yanı sıra sağlıklı bir kiloyu korumanıza yardımcı olacaktır.

4. Yüz Egzersizleri

Yüz egzersizleri yapmak, cildin sarkmasını önlemeye yardımcı olabilir.

5. Cilt Bakımını Düzenli Yapın.

A vitamini içeren kremler, cildinizin yeni kolajen üretmesine yardımcı olur . Ayrıca cildinizi sıkılaştırmaya ve eşit olmayan cilt tonlarını düzeltmeye yardımcı olurlar.

Her gece cildinize östrojen krem ​​veya glikolik asit gibi alfa hidroksi asitler içeren bir ürün ile tedavi edin. Bir araştırmaya göre, % 8 glikolik asit, % 8 L-laktik asit ve östrojen krem ​​ile tedavi edilen çalışma partikülleri, yaşlanmayı iyileştirme belirtileri bildirdi.

Ayrıca, üzüm çekirdeğinden ve çam kabuğundan gelen oligomerik proantosiyanidin komplekslerinin (OPC’ler) elastin ve kollajeni güçlendirmeye ve korumaya yardımcı olabileceğini bildirilmiştir.

6. Sağlıklı Seçimler Yapın.

Sigara içiyorsanız, bu kötü alışkanlıktan vazgeçin. Her gün en az 20 sigara içmek, araştırma katılımcılarının “ İngiliz Dermatoloji Dergisi ” tarafından bildirilen bir araştırmaya göre 10 yaş daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca, güneşe maruz kalmak cildinize ciddi zararlar verebilir. Güneşin en güçlü olduğu 11:00 ile 14:00 arasında gölgede kalın. En azından dışarı çıkmayı planlıyorsanız veya bir pencerenin önünde oturacaksanız, geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanarak yüzünüzü örtün.

7. Cildiniz için Doğru Ürünleri Kullanın.

Cildinizin yaşlanmasını ve UV ışınlarının neden olduğu hasarı önlemek için, hangi ürünlerin kullanılacağını ve cilt tipiniz için kullanılmayan ürünleri bilmeniz gerekir. Uygun bir gece ve sabah cilt bakımı rutinine sahip olmak önemlidir.

Yaşlanmaya Karşı 7 Yiyecek

Elma Yaşlanmayı Geciktiriyor

Cildinizin Yaşlanmaması İçin Ne Yapmalısınız?

Yaşlanmayı Geciktiren Maske

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?

Doğal Botox İle Gençleşin.

Daha Güzel Olmanızı Sağlayan 8 Gıda

2 Yorum

  1. Emel Gamze 16 Aralık 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 16 Aralık 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir