Kilo Vermek İçin 8 Süper YiyecekKilo Vermek İçin 8 Süper Yiyecek - www.viphanimlar.com

Diyet yaparken doğru yiyecekler yemek kilo vermede size yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki süper yiyecekler kalorili yakmanızı artırarak ve iştahınızı azaltarak fazla kiloları  vermeye yardımcı olabilir.

Zayıflarken sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Sağlıklı kilo vermek için diyetinize eklemeniz gereken 8 süper gıda….

Kilo Vermekte Yardımcı Olan Yiyecekler Nelerdir?

Kilo Vermeye Yardımcı Olan 8 Gıda

1. Fındık

Fındık, kilo kaybına yardımcı olan sağlıklı yağlar açısından zengindir. İştahınızı frenlemeye yardımcı olur. Düşük protein ve karbonhidrat içeriğine sahipken en yüksek miktarda sağlıklı yağ sağlar.

2. Avokado

Kilo vermeye çalışıyorsanız avokado, çok yardımcı olan sağlıklı tekli doymamış yağlar bakımından zengindir. Ayrıca protein ve lif içerir.
Avokadolar ayrıca, otonik asit, beynin vücudunu hareket ettiren ve sizi tam olarak hissettiren bir yağ içerir. Oleik asitin işlenmiş gıdalarda bulunan daha az sağlıklı trans yağlar ve doymuş yağlara kıyasla daha fazla doygunluk hissi verdiği gösterilmiştir.

3. Baklagiller

Baklagiller etkili bir kilo kaybı yardım eden süper besindir. Çalışmalar göstermiştir ki, düzenli fasulye yiyenlerde obezitede % 22 daha az risk vardır. Bu yüksek lif içeriği nedeniyle.
Bir fincan mercimek ve siyah fasulye, önerilen günlük minimum 15 gram veya % 60 lif içerir.

4. Brokoli

Brokoli, kanser önleyici özellikleri ile bilinen, turpgillerden oluşan bir sebzedir. En önemlisi lif bakımından zengindir. Kilo kaybı problemleriniz için en sağlıklı seçeneklerden biridir.

5. Somon

Somon, omega-3 yağlarının (EPA ve DHA), proteinlerin, astaksantin ve antioksidanların iyi bir kaynağıdır. Ekstra yağ olmadan kendinizi tam olarak hissetmenize yardımcı olan, yağsız protein kaynaklarına iyi bir örnektir.

6. Yumurta

Yumurta yüksek kaliteli yağ ve protein besinleri içerir. Ayrıca, körlüğün en yaygın nedeni olan yaşa bağlı makula dejenerasyonunu önleyen antioksidanlar, lutein ve zeaksantin içerir. Kilo kaybı için iştahın azaltılmasına yardımcı olan protein açısından zengindir.

7. Greyfurt

Greyfurt, kilo kaybına yol açabilecek yağ depolama hormonu olan insülinin azaltılmasına yardımcı olabilecek bir bileşik içerir. Aynı zamanda büyük bir protein kaynağıdır ve daha az yemek yerken sizi doldurabilecek % 90 su içerir.

8. Yeşil çay

Yeşil, A, B, B5, D, C, E, H ve K vitaminleri, manganez ve krom, çinko ve selenyum içeren diğer mineraller ile doludur. Ayrıca yağları ve kalorileri yakmaya  yardımcı olan antioksidanlar içerir. Bu çayın günde 5 fincanı, çoğunlukla ortada iki kat daha fazla kilo vermenize yardımcı olabilir.

Ayrıca, kalp, beyin, metabolizmayı artırmak ve anti-kanser özellikleri içeren gösterilmiştir.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir…

Denemeniz Gereken Yağ Yakıcı İçecekler

Zayıflamaya Yardımcı Olan 10 Doğal Besin

Kilo Vermeye Yardımcı 7 Sağlıklı Besin

Tokluk Hissi İle Zayıflatan Besinler

Kilo Vermek İçin Yürüyüş Faydalı Mı?

Sağlıklı Kilo Vermek İçin 11 Tavsiye

2 Yorum

  1. Tuğçe 9 Aralık 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 9 Aralık 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir